Fuzja stała się faktem. Nowa drużyna w PlusLidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Plusliga
Materiały prasowe / Plusliga
zdjęcie autora artykułu

To koniec siatkówki w Lubinie. Oficjalnie dokonano fuzji dwóch klubów. Nowy zespół w PlusLidze wystartuje pod nazwą Cuprum Stilon Gorzów SA, a mecze domowe rozgrywać w Gorzowie Wielkopolskim.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak czytamy na oficjalnej stronie PlusLigi, w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki doszło do spotkania władz klubów z Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego z szefami zawodowej ligi.

Przedstawiono na nim plan połączenia klubów w taki sposób, że w sezonie 2024/2025 klub będzie się nazywał Cuprum Stilon Gorzów SA, a mecze domowe rozgrywać w Gorzowie Wielkopolskim.

- Przed nami wszystkimi bardzo wymagający sezon, w trakcie którego szeregi PlusLigi opuszczą aż trzy zespoły - podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. - Rozumiemy zatem potrzebę wzmocnienia i chęć walki Cuprum o pozostanie w elicie. Władze klubów uznały, że największe szanse na to będą po połączeniu z klubem z Gorzowa. Myślę, że tradycje gorzowskiej siatkówki sprawią, że w nowoczesnej hali będzie można liczyć na wysoką frekwencję i spore emocje - dodaje prezes.

ZOBACZ WIDEO: Polki rozpoczęły Ligę Narodów! Zobaczcie [b]

[/b]KGHM Cuprum Lubin dołączył do PlusLigi w 2014 roku. W specjalnym oświadczeniu czytamy jednak, że po 10 latach współpracy formuła, na której opierała się działalność klubu Cuprum Lubin uległa wyczerpaniu z powodu braku wsparcia finansowego ze strony miasta. Klub nie będąc w stanie zastąpić tak dużego partnera biznesowego zmuszony został do poszukiwania alternatywnego rozwiązania.

Szansą na kontynuację walki na poziomie ekstraklasy okazała się fuzja kapitałowa klubów Cuprum Lubin S.A. i Siatkarski Gorzów Sp. z o.o.

- Od sezonu 2024/2025 będziemy mieć w Gorzowie pierwszy zespół grający w najwyższej klasie rozgrywek, drugi zespół będący zapleczem i rozgrywający mecze na poziomie II Ligii oraz Akademię Siatkówki skupiającą najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Fuzja klubów Cuprum Lubin i Siatkarski Gorzów, a w perspektywie przekształcenie ich tak, by w pełni działały pod jedną marką, ma poprawić funkcjonowanie siatkówki na zachodniej ścianie naszego kraju zarówno pod względem finansowym, marketingowym i administracyjnym - powiedział prezes z Gorzowa Radosław Maciejewicz.

Zobacz także: Ależ batalia w Lidze Narodów. Mistrzynie Europy zawiodły publiczność To już oficjalne. Gwiazdor opuszcza Asseco Resovię Rzeszów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty