Siatkarze pójdą za ciosem? Oglądaj Kanada - Polska w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś
WP SportoweFakty / Monika Pliś
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła rywalizację w Lidze Narodów. Pierwszy mecz napawa optymizmem, ale dobrą formę trzeba potwierdzić w kolejnych starciach. Przed nami mecz Kanada - Polska. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W tym artykule dowiesz się o:

Zaczyna się dziać w siatkówce. Niedawno mieliśmy pierwszy turniej naszych siatkarek, który zakończył się kompletem zwycięstw Biało-Czerwonych. Teraz do gry weszła reprezentacja Polski siatkarzy. Przed podopiecznymi Nikoli Grbicia drugie spotkanie, w którym rywalem będzie Kanada. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany) na kanale TV4.

Idealny początek Polaków

Pierwszy turniej Ligi Narodów mężczyzn odbywa się w tureckiej Antalyi. Do wyników jednak trzeba podchodzić z dużą rezerwą. Najsilniejsze drużyny skupiają się głównie na igrzyskach olimpijskich i nie wszyscy od razu wystawiają swoje najsilniejsze składy.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: Polki nadal niepokonane! Holandia rozbita

Tak jest w przypadku Amerykanów, z którymi nasi siatkarze rozpoczęli tegoroczną edycję Ligi Narodów. To sprawiło, że trener Nikola Grbić mógł poeksperymentować ze składem. To nie stanęło na przeszkodzie do pewnego zwycięstwa na inaugurację rozgrywek.

Najwięcej emocji było w trzecim secie, który Biało-Czerwoni wygrali 26:24. Wcześniej zwyciężali do 22 i 15. Udało się zatem rozpocząć turniej od szybkiego i niezbyt męczącego zwycięstwa, a o to głównie chodziło na tym etapie rozgrywek.

Poprzeczka pójdzie w górę

Siatkarze nie mają czasu na odpoczynek. Już w czwartek 23 maja czeka ich drugi mecz na tureckiej ziemi. Tym razem po drugiej stronie siatki będzie reprezentacja Kanady. Wydaje się, że to będzie przeciwnik bardziej wymagający niż Amerykanie.

Kanadyjczycy także udanie rozpoczęli Ligę Narodów. Ich pierwszym rywalem była Turcja. Gospodarze turnieju wprawdzie wygrali pierwszego seta, ale potem kontrolę przejął zespół z Ameryki Północnej i w całym spotkaniu zwyciężył 3:1.

Reprezentanci Polski na pewno muszą przygotować się na twardy bój. Dużo jednak będzie zależeć od tego, jaki skład wystawi Grbić. Ligę Narodów może traktować szkoleniowo. Szczególnie na tym etapie te rozgrywki są przede wszystkim częścią przygotowań do igrzysk olimpijskich.

Gdzie oglądać Kanada - Polska?

Polscy siatkarze rok temu wygrali Ligę Narodów. Powtórzenie tego będzie dużym sukcesem, ale priorytetem jest walka o olimpijskie medale. Dlatego kibice nie powinni panikować, gdy Biało-Czerwoni nie zawsze będą wygrywać.

W Antalyi drużyna Nikoli Grbicia łącznie rozegra cztery spotkania. Za nami już mecz ze Stanami Zjednoczonymi, teraz zmierzymy się z Kanadą, a potem jeszcze z Holandią (24.05) oraz Słowenią (26.05). Kolejne zmagania w Lidze Narodów będziemy obserwować w czerwcu.

Kiedy i gdzie oglądać Kanada - Polska? Drugi mecz naszych siatkarzy w Lidze Narodów odbędzie się w czwartek 23 maja o godzinie 16:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany) na kanale TV4.

Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są dostępne w powszechnym i nieodpłatnym odbiorze w sposób cyfrowy w telewizji naziemnej.

Piękne słowa młodego siatkarza. "Największe wyróżnienie" >> Nie każdy zauważył ten szczegół. Przyjrzyj się dokładnie >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty