Lavarini podjął decyzję ws. Smarzek. Jest skład Polek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin
WP SportoweFakty / Justyna Serafin
zdjęcie autora artykułu

Stefano Lavarini wybrał 14 zawodniczek, które będą rywalizować w drugim tygodniu Ligi Narodów. W tym gronie znalazła się przede wszystkim powracając Malwina Smarzek, a także Joanna Wołosz i Martyna Czyrniańska.

Polskie siatkarki znakomicie rozpoczęły rywalizację w Lidze Narodów Kobiet. Zawodniczki Stefano Lavarini podczas turnieju w tureckiej Antalyi odniosły komplet czterech zwycięstw. W żadnym spotkaniu nie straciły seta, co pokazuje, że są w bardzo dobrej formie od początku sezonu reprezentacyjnego. Polki w pokonanym polu zostawiły Włoszki, Francuzki, Holenderki i Japonki.

W drugim tygodniu nasze siatkarki rozegrają swoje mecze w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Arlington. Tam czekają je pojedynki z Serią, Koreą Południową, Niemcami i gospodyniami, czyli USA. Polski selekcjoner podał skład, w którym brązowe medalistki poprzedniej edycji Ligi Narodów będą walczyć o kolejne zwycięstwa. W gronie 14 zawodniczek nie brakuje wyczekiwanych powrotów.

Mowa przede wszystkim o szansie, którą od trenera otrzymała Malwina Smarzek. Nasza atakująca ostatnie oficjalne spotkanie w reprezentacyjnych barwach rozegrała kilka lat temu. W ubiegłym sezonie wróciła do kadry, ale podczas jednego ze spotkań towarzyskich z Turczynkami doznała urazu, który wykluczył ją z gry na resztę sezonu.

ZOBACZ WIDEO: Polki rozpoczęły Ligę Narodów! Zobaczcie, jak przygotowywały się do pierwszego meczu

Do kadry powróci również czołowa rozgrywająca naszej drużyny Joanna Wołosz, która ma za sobą znakomity sezon w lidze włoskiej. Do Arlington poleci również Martyna Czyrniańska, która poprzednich miesięcy nie może z kolei zaliczyć do udanych. Wszystko przez problemy zdrowotne, przez które sezon w Eczacibasi Dynavit Stambuł musi uznać za bardzo nieudany początek międzynarodowej kariery.

W porównaniu z turniejem w Antalyi, na parkiecie w Stanach Zjednoczonych zaprezentują się również środkowe Weronika Centka i Magdalena Jurczyk oraz przyjmująca Monika Fedusio.

Skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów w Arlington:

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek Środkowe: Weronika Centka, Klaudia Alagierska, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Natalia Mędrzyk, Monika Fedusio Libero: Aleksandra Szczygłowska, Justyna Łysiak

Zobacz także: Niespodziewana porażka mistrzów olimpijskich. Spory zysk rywali

Źródło artykułu: WP SportoweFakty