LN: bez niespodzianek w kolejnych meczach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Kuby
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Kuby

Faworyzowane reprezentacje Argentyny i Kuby zanotowały zwycięstwa w Lidze Narodów. Pierwsza z wymienionych ekip odniosła pierwszą wygraną z Niemcami (3:1), a druga podniosła się po porażce z Japonią i ograła Iran takim samym wynikiem.

W tym artykule dowiesz się o:

Za sprawą spotkania reprezentacji Argentyny z Niemcami w Lidze Narodów jasne było, że jedna z drużyn zanotuje przełamanie. Zespół z Ameryki Południowej przystąpił do rywalizacji po porażkach z Japonią (1:3) i Brazylią (2:3). Z kolei nasi zachodni sąsiedzi prowadzeni przez Michała Winiarskiego polegli z Włochami (0:3) i Kubą (1:3).

Argentyńczycy byli faworytami tego pojedynku, jednak w premierowej odsłonie musieli uznać wyższość rywali. Tyle tylko, że w kolejnych setach nie mieli sobie równych. W pierwszej kolejności zwyciężyli do 19. i wyrównali stan rywalizacji. Natomiast dwie kolejne partie zakończyły się wynikiem 25:21.

Tym samym faworytem tego starcia nie zawiódł i tak samo było w meczu reprezentacji Kuby z Iranem. Pierwsza z wymienionych drużyn miała okazję, by powrócić na zwycięską ścieżkę. Po ograniu Brazylii (3:1) i Niemiec (3:1) przegrali bowiem z Japonią po tie-breaku. Irańczycy natomiast ulegli zarówno Serbom (1:3), jak i Włochom (0:3).

Premierowa odsłona tego pojedynku padła łupem faworytów (25:20). Sensacyjny przebieg miała druga partia, która zakończyła się triumfem Irańczyków do 14. Tyle tylko, że Kubańczycy w dwóch kolejny setach zwyciężali do 21.