Polacy zdekompletowani w meczu z Ukrainą. Wiemy dlaczego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
zdjęcie autora artykułu

W środę reprezentacja Polski siatkarzy zmierzy się w meczu towarzyskim z Ukrainą. Podopieczni Nikoli Grbicia wystąpią w tym starciu w zdekompletowanym składzie. Mistrzowie Europy zagrają w zaledwie 9-osobowym zestawieniu.

Kilka dni po turnieju Ligi Narodów w Antalyi, kibiców reprezentacji Polski czeka kolejny mecz z udziałem naszych siatkarzy. Starcie towarzyskie z udziałem Biało-Czerwonych i Ukrainy zaplanowano na 29 maja godz. 18.00 w Suwałkach.

Organizatorem meczu jest Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki, który w ten wyjątkowy sposób obchodzi XX-lecie swojego istnienia. Dla samych Suwałk będzie to wydarzenie historyczne, jako premierowy występ pierwszej reprezentacji Polski w sportach drużynowych w tym mieście.

Według nieoficjalnych informacji, nasz zespół przystąpi do meczu w mocno okrojonym składzie. Jak dowiedziała się Edyta Kowalczyk z "Przeglądu Sportowego", Nikola Grbić będzie miał do dyspozycji zaledwie dziewięciu zawodników. Jest to związane z kolejnym występem wicemistrzów świata w Lidze Narodów.

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie dali szans USA w Lidze Narodów! Zobacz kulisy meczu

Najprawdopodobniej w Suwałkach zobaczymy zatem takich graczy jak: Dawid Dulski, Mikołaj Sawicki, Bartosz Gomułka czy Łukasz Usowicz, wspartych graczami, którzy występowali w Antalyi, ale nie polecą na kolejny turniej. Ci, którzy zagrają w Suwałkach, wrócą do Spały, by trenować razem z Wilfredo Leonem, Mateuszem Bieńkiem, Pawłem Zatorskim, Grzegorzem Łomaczem i Bartłomiejem Bołądziem.

Do rywalizacji w Lidze Narodów Polacy powrócą natomiast za kilkanaście dni. Tym razem podopieczni Nikoli Grbicia udadzą się w podróż do Japonii. W Fukuoce obok wicemistrzów świata wystąpią także: Japonia, Słowenia, Brazylia, Iran, Turcja, Niemcy oraz Bułgaria.

W kadrze Biało-Czerwonych na ten turniej znaleźli się m.in. Jan Firlej, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Karol Kłos, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek i Jakub Popiwczak.

Czytaj także: Kiedy poznamy kadrę na IO? Jest konkretna deklaracja Grbicia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty