Posypały się komentarze po meczu Polaków z Bułgarami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski w pierwszym meczu drugiego tygodnia rywalizacji w Lidze Narodów pokonali Bułgarię 3:1. Pojedynek ten w mediach społecznościowych ocenili eksperci, którzy m.in. zwrócili uwagę na występ naszego libero Jakuba Popiwczaka.

W tym artykule dowiesz się o:

"Panowie najwyraźniej odczuwają jeszcze skutki wyczerpującej podróży. Pierwszy set typowo na przetarcie, przynajmniej mam taką nadzieję" - tak o pierwszym secie, w którym Bułgaria wygrała z Polską pisał Seweryn Czernek z redakcji WP SportoweFakty.

"Szybkie wnioski po Polska-Bułgaria: Fornal utrzymał ligowy GOAT MODE. Huber i Kochanowski sprawiają, że mamy bardzo mocny środek. Janusz na rozegraniu to uczta dla oczu. Popiwczak to obecnie "jedynka" na libero. Fajne przetarcie podstawowych zawodników" - podsumował całe spotkanie, w którym Biało-Czerwoni zwyciężyli 3:1.

"Dawno żadne 'młode pokolenie' rywali Polaków nie zrobiło na mnie takiego wrażenia, jak Bułgaria" - wyznała Sara Kalisz z TVP Sport.

"Wielki pozytyw meczu z Bułgarią? Jakub Popiwczak grający na 72 procentach pozytywnego przyjęcia. Plus te obrony, plus ten team spirit!" - dodała po zakończeniu pojedynku.

"Nie był to mecz, który oglądało się łatwo, ale to nie jest ten etap. Ale zwycięstwo zapisane na koncie i wejście do grania kolejnych siatkarzy Polski cieszą. Brawo panowie, jedziemy dalej" - skomentował Maciej Piasecki z "WPROST".

"Zaczęło się nieco topornie, ale najważniejsze, że na koniec było tak" - to z kolei wpis Agnieszki Niedziałek ze Sport.pl, do którego dołączyła zdjęcie uśmiechniętego Bartosza Kurka.

"Zgodnie z planem jastrzębski półtrzon kadry w formie akuratnej, a kędzierzyński półtrzon kadry niezbyt w formie. Pierwsze koty za płoty. Na jakim poziomie nie byłyby treningi kadry, to jednak inną rzeczą jest trening, a inną zmierzenie się z dowolnym, nieprzewidywalnym rywalem" - ocenił Piotr Złoch, twórca podcastu "Szósty Set".

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Nie szło tak, jak byśmy chciały". Najtrudniejszy moment w meczu z Serbią

Źródło artykułu: WP SportoweFakty