Polska pewnie wygrała z Turcją. Sprawdź, kiedy i z kim zagra kolejny mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski pewnie wygrała z Turcją (3:0) w drugim spotkaniu drugiego tygodnia Ligi Narodów. Nasi siatkarze kolejny mecz rozegrają 7 czerwca przeciwko kadrze Japonii.

W tym artykule dowiesz się o:

W trzech turniejach Ligi Narodów reprezentacja Polski do rozegrania ma łącznie 12 spotkań. Mają one znaczenie w kontekście rozstawienia fazy play-off. Turniej finałowy obędzie się nad Wisłą, więc Biało-Czerwoni mają w nim zapewnione miejsce.

Podczas turnieju w tureckiej Antalyi, Polacy wygrali trzy z czterech meczów - jedyną porażkę nasi siatkarze zanotowali w starciu ze Słowenią. Drugi tydzień zmagań w Lidze Narodów, który ma miejsce w japońskiej Fukuoce, Biało-Czerwoni rozpoczęli od wygranej z Bułgarią (3:1), choć pierwszego seta niespodziewanie przegrali. Po jednym dniu przerwy kadra Nikoli Grbicia zmierzyła się z Turcją, czyli jednym z outsiderów rozgrywek. Polacy, bez żadnych zaskoczeń, pewnie zwyciężyli rezultatem 3:0 (więcej tutaj).

Kolejnym przeciwnikiem Polaków będą gospodarze drugiego turnieju tegorocznej Ligi Narodów - Japończycy. Spotkanie z Japonią rozpocznie się w piątek 7 czerwca o godzinie 12:20 czasu polskiego. Ostatni raz kadra z Kraju Kwitnącej Wiśni pokonała naszą reprezentację 1 czerwca 2023 roku, wygrywając w meczu towarzyskim 3:2. Po sześciu rozegranych meczach Japonia ma na swoim koncie 13 punktów. Jedyną porażkę podopieczni Philippe Blaina zanotowali w majowym meczu przeciwko Włochom (1:3).

Transmisja telewizyjna ze spotkania Japonia - Polska będzie dostępna w otwartym Polsacie, a także na Polsacie Sport 1 i Polsacie Sport Premium 1. Online na Polsat Box Go, a relację tekstową przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty