Znamy kadrę reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów w Hongkongu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Stefano Lavarini wybrał 15 zawodniczek, które będą rywalizować w trzecim tygodniu Ligi Narodów. W tym gronie znalazły się powracające po przerwie Agnieszka Korneluk i Olivia Różański oraz kontuzjowana niedawno Martyna Czyrniańska.

Polskie siatkarki znakomicie rozpoczęły rywalizację w Lidze Narodów Kobiet. Zawodniczki Stefano Lavarini podczas turnieju w tureckiej Antalyi odniosły komplet czterech zwycięstw. W żadnym spotkaniu nie straciły seta, co pokazuje, że są w bardzo dobrej formie od początku sezonu reprezentacyjnego. Polki w pokonanym polu zostawiły Włoszki, Francuzki, Holenderki i Japonki.

Równie dobrze Biało-Czerwone zaprezentowały się w amerykańskim Arlington. Za oceanem nasze zawodniczki nie dały większych szans Serbkom (3:1), Koreankom i Niemkom (3:0) oraz niespodziewanie, po raz kolejny, mistrzyniom olimpijskim Amerykankom (3:1).

Po ostatnim występie nasz zespół jest pewny udziału w turnieju finałowym, który w dniach 20-23 czerwca zaplanowany jest w Bangkoku. W Hongkongu Polki bronić będą jednak pierwszego miejsca w klasyfikacji Ligi Narodów Kobiet. W Azji zespół Stefano Lavariniego zmierzy się na początek w hitowym starciu z Brazylią, a następnie z Dominikaną, Tajlandią i Chinami.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Nie szło tak, jak byśmy chciały". Najtrudniejszy moment w meczu z Serbią

W sobotę włoski szkoleniowiec podał 15-osobową kadrę, która poleci do Hongkongu, a następnie do Bangkoku. W składzie znalazły się powracające po problemach zdrowotnych Martyna Czyrniańska i Olivia Różański oraz Agnieszka Korneluk, która po występie w Antalyi przygotowywała się do kolejnych turniejów na zgrupowaniu w Szczyrku.

Skład reprezentacji Polski na turnieje w Hongkongu:

Rozgrywające: Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska;

Atakujące: Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek;

Środkowe: Weronika Centka, Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak;

Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Natalia Mędrzyk, Monika Fedusio;

Libero: Aleksandra Szczygłowska, Justyna Łysiak

***

Terminarz meczów reprezentacji Polski na turnieju w Hongkongu:

12 czerwca (środa): Brazylia - Polska godz. 14.30 14 czerwca: Dominikana - Polska godz. 11.00 15 czerwca: Polska - Tajlandia godz. 11.00 16 czerwca: Chiny - Polska godz. 14.30

Czytaj także: Wielkie słowa legendy polskiej siatkówki na temat Magdaleny Stysiak

Źródło artykułu: WP SportoweFakty