Wygrywały 2:0, przegrały 2:3. Wielka niespodzianka w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz Japonia - Kanada
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz Japonia - Kanada

Reprezentacja Japonii zmierzała po pewne zwycięstwo z Kanadą w Lidze Narodów kobiet. Mimo prowadzenia 2:0 to rywalki odwróciły losy pojedynku i triumfowały po tie-breaku. Niespodziankę sprawiła także Korea Południowa, z kolei pewnie wygrało USA.

Na czwartek (13 czerwca) zaplanowane zostały trzy spotkania w japońskiej Fukuoce. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszył się mecz miejscowych siatkarek, które zmierzyły się z reprezentacją Kanady.

Japonki były zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku. Mimo że dwa pierwsze sety były wyrównane, to wpadły na ich konto. Później jednak rywalki były w stanie się obudzić i spotkanie mocno się przedłużyło.

Kanadyjki okazały się lepsze zarówno w trzecim, jak i czwartym secie. W efekcie o końcowym wyniku zadecydował tie-break, a w nim doszło do gry na przewagi po tym, jak Japonki nie wykorzystały piłki meczowej. I to się zemściło, bo taką szansę wypracowały sobie ich przeciwniczki i były w stanie postawić kropkę nad "i", notując przy tym wielki powrót.

Wcześniej natomiast do niespodzianki doszło przy okazji rywalizacji Francji z Koreą Południową. Debiutujący zespół z Europy był faworytem, jednak o końcowym wyniku rozstrzygnął dopiero tie-break.

W premierowej odsłonie lepsze okazały się Koreanki, natomiast w dwóch kolejnych setach Francuzki prezentowały się zdecydowanie lepiej. Mimo to siatkarki z Azji najpierw doprowadziły do decydującej partii, a następnie zwyciężyły w niej 15:13.

W pierwszej kolejności w Japonii rywalizowały natomiast siatkarki Holandii i USA. Ten pojedynek zakończył się z kolei w trzech setach, ale zespół z Europy w każdym nie odstawał znacząco od faworytek. Tyle tylko, że w kluczowych momentach to Amerykanki były w stanie zaprezentować się lepiej.