Zobacz ranking FIVB po wygranej Polski z Dominikaną

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Magdalena Stysiak
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Magdalena Stysiak
zdjęcie autora artykułu

Reprezentantki Polski wróciły na zwycięską ścieżkę w siatkarskiej Lidze Narodów. Dzięki wygranej 3:0 z Dominikaną Polki dopisały do swojego dorobku w światowym rankingu FIVB 4,96 pkt. Podopieczne Stefano Lavariniego zajmują 3. lokatę w klasyfikacji.

Trzeci tydzień kobiecej Ligi Narodów reprezentantki Polski rozpoczęły od porażki z Brazylią (1:3), co kosztowało naszą kadrę stratę 6,99 pkt. w światowym rankingu FIVB. Z zamiarem odkucia się za swoją pierwszą przegraną w tegorocznych rozgrywkach VNL Biało-Czerwone podeszły do starcia z Dominikaną.

Była libero naszej reprezentacji, Paulina Maj-Erwardt, podkreślała przed tym spotkaniem na łamach WP SportoweFakty, że nasze rywalki nie spisują się najlepiej i Polki nie powinny mieć większego problemu z wygraniem tego meczu (więcej tutaj).

To jednak nie była aż tak łatwa przeprawa dla naszych siatkarek. Zwłaszcza w pierwszym secie Dominikanki postawiły Polkom trudne warunki i do samego końca Biało-Czerwone mogły drżeć o jego końcowy wynik. Ostatecznie zwyciężyły w nim 33:31, a całe spotkanie zawodniczki Stefano Lavariniego wygrały 3:0 (więcej tutaj).

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: rozchwytywani jak gwiazdy Hollywood! Kulisy meczu z Japonią

Pierwsze zwycięstwo podczas trzeciego turnieju Ligi Narodów w Hongkongu sprawiło, że Polki dopisały do swojego dorobku w rankingu FIVB 4,96 pkt.

Biało-Czerwone utrzymują się na 3. miejscu w klasyfikacji z niewielką przewagą (6,44 pkt.) nad Włoszkami. Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego mierzą się aktualnie z Koreą Południową (relacja z meczu). Liderkami światowego rankingu pozostają Turczynki.

Na zdjęciu: Ranking FIVB
Na zdjęciu: Ranking FIVB
Źródło artykułu: WP SportoweFakty