Dominikanki łapały się za głowy. Magdalena Stysiak kompletnie je zaskoczyła [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Magdalena Stysiak w meczu Polska - Dominikana
Twitter / Polsat Sport / Magdalena Stysiak w meczu Polska - Dominikana

Polki żwawo podniosły się po pierwszej porażce w Lidze Narodów Kobiet. W piątek zwyciężyły 3:0 z Dominikaną. Pierwsze skrzypce na boisku zagrała atakująca Magdalena Stysiak.

W tym artykule dowiesz się o:

Polska przystąpiła do meczu przeciwko Dominikanie po dniu przerwy w turnieju w Hongkongu. Był to czas na przemyślenia po pierwszej porażce w części zasadniczej Ligi Narodów Kobiet. Drużyna poniosła ją w meczu przeciwko Brazylii i straciła prowadzenie w tabeli.

W piątek podopieczne Stefano Lavariniego poprawiły się i zwyciężyły 3:0 z Dominikaną. Ponownie przypomniały o atutach, którymi imponowały we wcześniejszych turniejach Ligi Narodów. Jednym z nich były skuteczne ataki Magdaleny Stysiak.

Polka jest najlepszą punktującą rozgrywek. W trzysetowym meczu z Dominikaną zdążyła zdobyć 24 punkty, z których 20 atakami, trzy blokiem oraz jeden serwisem. Na profilu Polsatu Sport, w portalu społecznościowym X, można zobaczyć kompilację ze skutecznymi atakami i blokiem Magdaleny Stysiak.

Szczególnie imponujące było zagranie na 13:10 w drugim secie. Magdalena Stysiak już składała się do ataku z sytuacyjnej piłki, ale ostatecznie kompletnie zaskoczyła Dominikanki przebiciem dwiema dłońmi w środek pola. Przeciwniczki aż złapały się za głowy, kiedy piłka spadła w boisku. Zdezorientowane rywalki nie zareagowały, a Magdalena Stysiak mogła powrócić w pole serwisowe.