Amerykanki nie zmarnowały okazji. Będą rywalkami Polek?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA

Reprezentacja USA zwyciężyła 3:0 z Japonią w ostatnim meczu części zasadniczej Ligi Narodów Kobiet. Amerykanki awansowały dzięki temu do ćwierćfinału i możliwe, że będą w nim przeciwniczkami Polek.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz miał większe znaczenie dla grających nierówno we wcześniejszych kolejkach Amerykanek. Tylko zwycięstwo z wyżej notowaną Japonią pozwalało siatkarkom z Ameryki Północnej przeskoczyć na miejsce premiowane awansem do ćwierćfinału Ligi Narodów Kobiet. Na rozstrzygnięcie czekały Holenderki, które znalazły się na siódmej pozycji w tabeli dzięki pokonaniu 3:0 Korei Południowej we wcześniejszym meczu.

Siatkarki z USA stopniowo gasiły jakikolwiek entuzjazm w holenderskim zespole. Amerykanki bezlitośnie punktowały przeciwniczki, po których stronie brakowało podobnej mobilizacji. Pierwszy i drugi set były praktycznie bez historii i zakończyły się wynikami 25:15 i 25:18 dla walczącego o awans zespołu.

Trzecia runda była najbardziej wyrównana i w niej Japonia postawiła opór przeciwniczkom. Oba zespoły podjęły kilka prób oddalenia się, jednak set zakończył się krótką grą na przewagi. W niej USA zwyciężyło dzięki akcji na 26:24 i konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:0.

Tym samym reprezentacja USA zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale. Będzie w nim przeciwnikiem Polski, jeżeli ta zapunktuje w meczu z Włochami i zakończy część zasadniczą na drugim miejscu w tabeli

Japonia - USA 0:3 (15:25, 18:25, 24:26)