Znamy komplet uczestników igrzysk olimpijskich siatkarzy w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Serbii
Materiały prasowe / VolleyballWorld / Na zdjęciu: reprezentacja Serbii
zdjęcie autora artykułu

Znamy komplet uczestników siatkarskiego turnieju igrzysk olimpijskich w Paryżu. W zmaganiach weźmie udział 12 zespołów, w gronie tym nie zabraknie Biało-Czerwonych. Tytuły wywalczonego w Tokio bronić będą Francuzi.

Do sześciu zespołów, które wywalczyły przepustki podczas wrześniowych turniejów kwalifikacyjnych, dołączyły cztery drużyny najwyżej sklasyfikowane w rankingu FIVB po zakończeniu fazy zasadniczej Ligi Narodów, nieposiadające kwalifikacji oraz Egipcjanie, najwyżej sklasyfikowana drużyna z Afryki w zestawieniu FIVB.

Obok reprezentacji Francji, która jako gospodarz zmagań miała zagwarantowany start w turnieju olimpijskim siatkarzy, przepustki z kwalifikacji wywalczyli Niemcy, Brazylijczycy, USA, Japonia, Polska i Kanada.

Mimo że do rozegrania w fazie zasadniczej Ligi Narodów pozostało jeszcze kilka spotkań, wiadomo już, które drużyny znalazły się wśród czterech zespołów, które mogą cieszyć się z przepustek do Paryża. Prawo startu we Francji zagwarantowali sobie Słoweńcy, Włosi, Argentyńczycy i Serbowie.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką: "Złapał nas duży kryzys". Polki bez szans w starciu z Chinkami

Przed trzema laty w Tokio po złote medale IO sięgnęli Francuzi, którzy w finale pokonali Rosyjski Komitet Olimpijski 3:2 (25:23, 25:17, 21:25, 21:25, 15:12). Brązowe medale przypadły wówczas Argentyńczykom. Ekipa z Ameryki Południowej pokonała wówczas Brazylię 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:17, 15:13). MVP zmagań wybrano wówczas Earvina Ngapetha.

Uczestnicy turnieju siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu: Francja - gospodarz IO w Paryżu 2024 Niemcy  Brazylia  USA  Japonia  Polska  Kanada  Słowenia  Włochy  Argentyna  Serbia  Egipt

Losowanie grup siatkarskiego turnieju igrzysk olimpijskich kobiet, zaplanowano na środę, 26 czerwca o godzinie 18:00.

Czytaj także: Nikola Grbić zmienił zdanie. Chodzi o kadrę na igrzyska olimpijskie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty