Polacy natychmiast ruszyli do sędziego. Kamery to wychwyciły

PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Marcin Janusz i Tomasz Fornal

Środowy mecz Polska - USA dostarczył niesamowitych emocji. Wydarzenia na boisku zmieniały się jak w kalejdoskopie. W pewnym momencie Biało-Czerwoni szybko zareagowali na błędną decyzję sędziego.

W środę reprezentacja Polski zmierzyła się z USA w meczu, którego stawką był finał Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Biało-Czerwoni i Amerykanie stworzyli niezwykle emocjonujące widowisko. Ostatecznie tie-break rozstrzygnął o tym, że ze zwycięstwa 3:2 cieszyli się nasi siatkarze (więcej tutaj).

Podczas tego spotkania nie brakowało także spornych sytuacji. W trakcie drugiego seta błąd popełnił bardzo dobry arbiter Stefano Cesare. Włoch przyznał punkt Amerykanom, bo uznał, że piłka po zagraniu reprezentanta USA miała kontakt z parkietem.

Wówczas Biało-Czerwoni natychmiast ruszyli w kierunku arbitra oraz poprosili trenera Nikolę Grbicia o sprawdzenie tej sytuacji. Challenge wykazał, że nasi siatkarze mieli rację. Piłka odbiła się najpierw od stopy jednego z naszych reprezentantów, po czym trafiła w rękę stojącego obok kolegi.

Gdyby nie gwizdek Cesare, to Polacy przegraliby ten punkt, ponieważ nie byliby już w stanie przebić piłki na drugą stronę. A tak, po korekcie błędnej decyzji arbitra, punkt został powtórzony i padł on finalnie łupem Biało-Czerwonych.

Mimo zażartej walki drugi set padł jednak łupem Amerykanów. Potem prowadzili oni nawet 2:1, lecz nasi siatkarze wrócili do gry. Polacy wyrównali na po 2, a następnie wygrali tie-break i dzięki temu powalczą o złote medale.

Sobotni finał odbędzie się o godz. 13:00. Rywalami Polaków będą lepsi z pary Francja - Włochy. Natomiast dzień wcześniej (w piątek) o brąz powalczą Amerykanie z przegranym z drugiego półfinału.