Tylko tyle? Wiadomo, jaka była oglądalność meczu Polska - USA

Materiały prasowe / FIVB

W środę (7 sierpnia) reprezentacja Polski po niesamowitym meczu pokonała USA 3:2 i awansowała do olimpijskiego finału. Wiadomo, jaka była oglądalność tego meczu. Liczba może zaskakiwać.

Co to był za mecz! Polska wygrała pierwszego seta do 23, ale dwa kolejne padły łupem reprezentacji USA. W dodatku w trzeciej partii Amerykanie rozbili Biało-Czerwonych do 14. Wtedy nic nie wskazywało na to, że Polacy zdołają awansować do finału igrzysk olimpijskich.

A jednak w czwartym secie wszystko odmieniło się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Polacy wrócili do gry i odwrócili losy meczu. Tym samym awansowali do finału, w którym o złoty medal rywalizować będą z Francuzami. To nie tylko gospodarz turnieju, ale i drużyna, która broni mistrzowskiego tytułu.

Ten niesamowity mecz w naszym kraju relacjonowany był w aż trzech stacjach telewizyjnych. Były to TVP2, TVP Sport i Eurosport 1. Wiadomo, jakie są wyniki oglądalności. Jak w serwisie X przekazał dziennikarz Mariusz Wójcicki, było to 3,92 mln.

"Wczorajsza siatka. TVP2 + TVP Sport + Eurosport 1 = 3,92 mln. Gdyby piłkarze grali w takiej imprezie w półfinale to byłoby ogromnie więcej. Życie" - napisał.

Porównajmy. Reprezentacja Polski podczas Euro 2024 rozegrała trzy mecze. W fazie grupowej przegrała z Holandią (1:2), Austrią (1:3) oraz zremisowała z Francją (1:1). Mecze na antenach TVP oglądało zdecydowanie więcej osób.

Najwięcej widzów oglądało spotkanie z Holandią. Łącznie było to 9,1 mln osób. Starcie z Austrią przyciągnęło przed telewizory 8,76 mln fanów. Z kolei finałowe starcie Hiszpanów z Anglią oglądało 7,28 mln widzów.