Szybkie rozwiązania - komplet wyników 3. kolejki Ligi Mistrzyń

Po meczach trzeciej kolejki Ligi Mistrzyń niewiele się zmieniło: faworytki nie zawiodły i umocniły się w swoich grupach, pewnie wygrywając swoje spotkania. Tylko jedno rozstrzygnęło się w tie-breaku. A polscy kibice nie mieli wielu powodów do radości - zarówno MKS Dąbrowa Górnicza, jak i BKS Aluprof Bielsko-Biała uległy swoim rywalkom w trzech setach. Nastroje poprawiła tylko Muszynianka Fakro Muszyna, która po pewnym triumfie nad Asystelem Novara lideruje w grupie D.

Grupa A

W grupie A spotkania 3. kolejki nic nie zmieniły w układzie tabeli. Nadal na czele pozostają RC Cannes i Volley Bergamo. Te dwa zespoły zmierzyły się też w ostatnim pojedynku przed meczami rewanżowymi. Siatkarki z Włoch uległy jednak dosyć gładko francuskim gospodyniom - co prawda po czterech setach, ale ostatni był popisem rywalek. Podobne spotkanie odbyło się w Biełgorodzie - pojedynek rosyjskiego zespołu z ZOK Rijeka również był dość jednostronny, a po trzech krótkich partiach przyjezdne zeszły z boiska z trzecią porażką na koncie i bez ugranego seta w tegorocznej Lidze Mistrzyń.

Universitet Biełgorod - ZOK Rijeka 3:0 (25:15, 25:21, 25:11)

RC Cannes - Volley Bergamo 3:1 (25:19, 18:25, 25:14, 25:7)

Grupa B

Trzecią serię spotkań Ligi Mistrzyń pojedynkiem z zespołem VakifGunesTTelekom Stambuł rozpoczęły siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza. Polski zespół doznał drugiej porażki w tegorocznych rozgrywkach, a rywalki z trzema zwycięstwami pozostają liderem tabeli. Podobne jednostronne widowisko miało miejsce we Włoszech, gdzie Scavolini Pesaro podjęło ASPTT Mulhouse. Podobnie jak turecki zespół w Polsce, tak i drużyna Katarzyny Skowrońskiej zeszła z boiska po trzech gładko wygranych partiach.

MKS Enion Energia Dąbrowa Górnicza - VakifGunesTTelekom Stambuł 0:3 (12:25, 18:25, 16:25)

Scavolini Pesaro - ASPTT Mulhouse 3:0 (25:13, 25:17, 25:22)

Grupa B

1 VakifGunesTTelekom Stambuł 3 6 9:2
2 Scavolini Pesaro 3 5 8:3
3 MKS Enion Energia Dąbrowa Górnicza 3 4 3:6
4 ASPTT Mulhouse 3 3 0:9

Grupa C

W grupie C, podobnie jak w grupie A, po 3. kolejce spotkań nie doszło do zmian w tabeli. BKS Aluprof Bielsko-Biała po porażce z Fenerbahce Stambuł nadal zajmuje ostatnią lokatę. Po zwycięstwie nad polskim zespołem ekipa z Turcji wciąż pozostaje na czele. Tuż za nią jest Dynamo Moskwa, które również zapisało na swoim koncie planową wygraną. W pojedynku rosyjskiego zespołu było zdecydowanie więcej emocji i walki niż w Stambule.

Fenerbahce Stambuł - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

Modranská Prostejov - Dynamo Moskwa 1:3 (17:25, 20:25, 25:19, 27:29)

Grupa C

1 FenerbahceAcibadem Stambuł 3 6 9:0
2 Dynamo Moskwa 3 5 6:6
3 Modranská Prostejov 3 4 4:8
4 Aluprof Bielsko-Biała 3 3 4:9

Grupa D

Spotkania trzeciej kolejki Ligi Mistrzyń w grupie D zapoczątkował pojedynek Metal Galati - Zariecze Odincowo. W tej parze potwierdziła się zasada, że kto nie wygrywa 3:0, prowadząc po dwóch setach, przegrywa mecz. W tie-breaku pewnie zwyciężyły siatkarki z Odincowa, a po pierwszych partiach to one były w niezbyt komfortowej sytuacji. Drugie spotkanie w tej grupie zapowiadało się bardzo ciekawie i wyrównanie. Tymczasem zakończyło się po trzech pewnie wygranych przez polski zespół setach. Tym samym Muszynianka Fakro Muszyna została liderem w swojej grupie. Niemniej na razie jest to grupa najbardziej wyrównana.

Metal Galati - Zariecze Odnincowo 3:2 (19:25, 18:25, 26:24, 25:16, 15:7)

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Asystel Novara 3:0 (25:15, 25:14, 25:9)