Serie A1: Macerata wygrywa i pnie się w górę tabeli

Sebastian Świderski jeszcze nie pomaga swoim kolegom na boisku, ale już pojawia się w meczowej dwunastce. Jednak i bez jego pomocy Lube Banca Marche Macerata nieźle sobie radzi w ligowych rozgrywkach. Po meczu 8. kolejki rundy rewanżowej dopisała do swojego konta kolejne 3 punkty i awansowała z szóstego na piąte miejsce w tabeli Serie A1.

Anna Dmochowska

Lube Banca Marche Macerata była jedynym przedstawicielem "polskich" zespołów w niedzielnych spotkaniach Serie A1. Trzy spotkania, w tym Itasu Diatec Trentino Łukasza Żygadły i Prismy Taranto Zbigniewa Bartmana, odbyły się dzień wcześniej. Przypomnijmy, że drużyna naszego rozgrywajacego 3:1 pokonała Esse-ti Carilo Loreto, a team polskiego przyjmującego uległ 0:3 Acqua Paradiso Monza.

Zespół Sebastiana Świderskiego w meczu 8. kolejki rundy rewanżowej popodjął trzynasty w tabeli zespół Yoga Forlì. Mimo tej sporej różnicy między rywalami, pojedynek do najłatwiejszych nie należał. Przyjezdni wygrali bowiem pierwszego seta, a w drugim utrzymywali minimalną przewagę aż do drugiej przerwy technicznej. Dopiero po niej obudził się zespół z Maceraty. Fenomenalna końcówka dodała skrzydeł gospodarzom, którzy gładko wygrali kolejną partię. Podobnie było na początku czwartej partii, ale goście łątwo się nie poddali i wyszli nawet na prowadzenie. Emocjonującą końcówkę na korzyść Lube Banca Maceraty rozstrzygnął jak zwykle niezawodny Igor Omrcen, który w całym spotkaniu zdobył aż 26 punktów. MVP spotkania wybrano jednak Matteo Martino, doskonale spisującego się w przyjęciu.