Łodzianki blisko finału - relacja z meczu Organika Budowlani Łódź - Centrostal Bydgoszcz

Siatkarki Organiki Budowlanych Łódź są o krok od awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski. W środę pokonały we własnej hali Centrostal Bydgoszcz 3:0 i mają ogromną zaliczkę przed pojedynkiem rewanżowym.

Było to już trzecie spotkanie w tym sezonie obu zespołów. W ligowych pojedynkach, dwukrotnie lepsze okazały się łodzianki, nie tracąc w tych meczach ani jednego seta. To podopieczne Wiesława Popika były więc zdecydowanymi faworytkami tej rywalizacji.

Zaczęło się od prowadzenia gości 2:0, jednak szybko to łodzianki przejęły inicjatywę. Z minuty na minutę przewaga i dominacja gospodyń była coraz większa (12:8, 16:8, 18:9) i ostatecznie Organika, po udanym bloku Katarzyny Zaroślińskiej, wygrała pierwszego seta aż 25:12. Łodzianki zdobywały seryjnie punkty, głównie za sprawą ogromnych problemów w przyjęciu w zespole Centrostalu. Zagrywki Katarzyny Brydy czy też Luany de Pauli sprawiały rywalkom dużo kłopotów.

Druga partia wyglądała podobnie do pierwszej. Znów to gospodynie dzieliły i rządziły na parkiecie, a nie mając dobrego przyjęcia, rozgrywające z Bydgoszczy nie miały czym zaskoczyć swoich przeciwniczek. A przewaga Organiki rosła - na drugą przerwę techniczną oba schodziły przy wyniku 16:8, a cały set zakończył się zwycięstwem Budowlanych 25:15.

Nieco (ale tylko nieco) emocji dostarczyła nam dopiero trzecia, jak się później okazało, ostatnia odsłona. Trener Popik wprowadził na boisko zawodniczki rezerwowe, a w dodatku w grę gospodyń wdarło się już rozprężenie i bydgoszczanki prowadziły w miarę wyrównaną grę z silniejszym przeciwnikiem. Od stanu 11:11, kiedy to Organika zdobyła 4 kolejne punkty, łodzianki już ani na chwilę nie oddały jednak prowadzenia, a całe spotkanie zakończyła udanym atakiem najbardziej doświadczona zawodniczka z Łodzi - Małgorzata Niemczyk.

Rewanż odbędzie się we wtorek o godzinie 18 w Bydgoszczy. Łodziankom do zapewnienia sobie awansu wystarczy wygranie jednego seta, a nawet przy ewentualnej porażce 0:3, to prawdopodobnie one zagrają w turnieju finałowym. Ciężko bowiem przypuszczać, by bydgoszczanki nadrobiły stratę aż 26 małych punktów, poniesioną w Łodzi.

Organika Budowlani Łódź - Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:12, 25:15, 25:22)

Organika Budowlani: Bryda, Paula, Zaroślińska, Kosek, Szeluchina, Pluta, Ciesielska (libero) oraz Teixeira, Jóźwicka, Anna Nowakowska, Niemczyk, Jasińska.

Centrostal: Kuligowska, Kuczyńska, Polak, Mróz, Sawoczkina, Kowalkowska, Wysocka (libero) oraz Smak, Kasprzyk, Dominika Nowakowska.