Ligue A: Zła passa Paris Volley trwa

Trzecią porażkę z rzędu zanotował zespół Paris Volley. Tym razem Marcel Gromadowski i koledzy przegrali z Beauvais 2:3, a Polak nie zaliczy tego meczu do udanych.

Wojciech Lehmann

Ostatnie spotkania ligowe we Francji to prawdziwy sprawdzian dla siatkarzy Paris Volley. Niestety kolejnego egzaminu paryżanie znów nie zdali. Porażka z Beauvais, czyli piątą drużyną w tabeli coraz bardziej skomplikowała sytuację Paris, co do gry w play-off. Mecz rozpoczął się od wygranej gospodarzy, w drugim secie paryżanie wyrównali stan spotkania na 1:1, jednak kolejna odsłona to znów wygrana Beauvais. Mało brakowało, a ekipa Gabriela Denysa odniosłaby zwycięstwo za trzy punkty, ale dobra gra Paris w końcówce czwartego seta skutecznie im to uniemożliwiła. W tie-breaku nie było już żadnych wątpliwości i to zespół Beauvais okazał się lepszy w ostatniej partii meczu, wygrywając 15:10.

Marcel Gromadowski ten mecz nie zaliczy do udanych występów. Polak zszedł z boiska już po dwóch setach z powodu kontuzji kolana, a jego miejsce zajął Todor Skrimov. Gromadowski przez dwa sety zdobył tylko 5 punktów, wszystkie w ataku, notując 42 proc. skuteczności w tym elemencie. Najlepszy w zespole Paryża okazał się właśnie Skrimov - zdobywca 18 punktów. Po stronie Beauvais na słowa uznania zasłużył młody Florian Lacassie. 20-latek zdobył 24 punkty w tym spotkaniu i był bez wątpienia najlepszym siatkarzem na boisku. Dobrze wspierał go były reprezentant Francji Florian Kilama.

Do końca fazy zasadniczej paryżanom zostało do rozegrania cztery spotkania. Niestety dla Gromadowskiego i spółki nie będą to łatwe konfrontacje. Paris Volley zagra odpowiednio z Nice, Tours, Tourcoing i Cannes. Stołeczni gracze potrzebują punktów by zagrać o najwyższe laury we Francji, jednak biorąc pod uwagę ich aktualną formę oraz formę najbliższych przeciwników prawdopodobnie Paris Volley w play-off nie zagra.

Beauvais - Paris Volley 3:2 (25:21, 20:25, 25:19, 24:26, 15:10)

Beauvais - Pinheiro 2, Lacassie 24, Nommsalu 5, Javurek 11, Kilama 17, Juricic 7 oraz Patin (libero), Orszulak, Frangiotti 9, de Oliveira

Paris - Bazin 3, Gromadowski 5, Smrcka 5, Novak 14, Bleuze 10, van der Veen 8 oraz Skorc (libero), Skrimov 18, Balandzic, Attie, Fischer 4, Antony.