Serie A1: Niespodziewana porażka Trento, pewne zwycięstwo Maceraty

Ostatnia kolejka rundy rewanżowej Serie A1 przyniosła zaskakujący rezultat w meczu z udziałem lidera. Itas Diatec Trentino Łukasza Żygadły przegrał 1:3 z RPA-LuigiBacchi.it Perugią, która zajęła 9. miejsce i nie awansowała do play-offów. Lepiej poszło Lube Banca Marche Maceracie Sebastiana Świderskiego, która na zakończenie fazy zasadniczej wygrała po trzech setach.

W tym artykule dowiesz się o:

Zespół Sebastiana Świderskiego planowo i bez straty seta pokonał w niedzielę Esse-ti Carilo Loreto. Przyjezdni tylko na początku każdej z partii potrafili prowadzić wyrównaną walkę, potem szybko wyższość pokazywali podopieczni Ferdinando De Giorgiego. Poza jak zwykle dobrze radzącym sobie Igorem Omrcenem (16 pkt), świetnie spisał się niedawny nabytek Lube, serbski środkowy Dragan Stanović (80 proc. w ataku, 5 bloków punktowych, w sumie 18 pkt), wybrany MVP spotkania. Sebastian Świderski w tym meczu pojawił się jedynie pod koniec trzeciej odsłony, tradycyjnie zmieniając Alberto Cisollę. Polak zdobył jeden punkt, skutecznie wykorzystując jedyną piłkę wystawioną mu do ataku.

Bez niespodzianki obyło się też w meczu zespołu Zbigniewa Bartmana z wiceliderem Serie A1. Bre Banca Lannutti Cuneo pokonała Prismę Taranto 3:1, chociaż pojedynek był wyrównany. Najbardziej zacięte były partia pierwsza i ostatnia. O ile set inaugurujący udało się wygrać podopiecznym Roberto Serniottiego, choć przez praktycznie całą odsłonę lekkie prowadzenie utrzymywali gospodarze, to już w czwartej partii nie udało się przechylić szali zwycięstwa na stronę Prismy.

Nieoczekiwany wynik padł za to w Perugii, gdzie tamtejsza RPA-LuigiBacchi.it podjęła Itas Diatec Trentino. I skutecznie wykorzystała fakt, iż ekipa Radostina Stojczewa przyjechała w osłabieniu - zabrakło bowiem jego podstawowych zawodników: Mateja Kazijskiego, Osmany'ego Juantoreny czy Raphaela. Podopieczni Vincenzo Di Pinto już w pierwszym secie znacznie górowali nad rywalem. I choć w pozostałych było nieco lepiej, to i tak przyjezdni nie byli w stanie ugrać nic poza jedną partią. Przegrana 1:3 nie mogła jednak zagrozić pozycji Itasu, który zakończył rundę zasadniczą na pierwszym miejscu w tabeli. Najskuteczniejszym w zespole z Trydentu, a jednocześniej najlepiej punktującym (23 oczka) w całym meczu, okazał się Cwetan Sokołow. MVP spotkania przypadło jednak przyjmujący zwycięskiej druzyny, Cristian Savani (20 pkt). Polski rozgrywający, Łukasz Żygadło, przy braku Raphaela rozegrał całe spotkanie. Zapisał na swoim koncie jeden punkt, kóry zdobył blokiem.

Wyniki 15. kolejki rundy rewanżowej:

Lube Banca Marche Macerata - Esse-ti Carilo Loreto 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)

RPA-LuigiBacchi.it Perugia - Itas Diatec Trentino 3:1 (25:14, 25:21, 19:25, 25:19)

Acqua Paradiso Monza - CoprAtlantide Piacenza 2:3 (25:17, 21:25, 25:21, 22:25, 13:15)

Yoga Forlì - Tonno Callipo Vibo Valentia 3:0 (35:33, 25:17, 26:24)

Bre Banca Lannutti Cuneo - Prisma Taranto 3:1 (29:31, 25:19, 25:21, 27:25)

Sisley Treviso - Andreoli Latina 3:1 (25:19, 25:20, 21:25, 25:21)

Aran Cucine Abruzzo Pineto - Trenkwalder Modena 0:3 (14:25, 21:25, 17:25)

Pauzuje: Marmi Lanza Verona