KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

AZS Białystok lepszy od mistrzyń Białorusi

Zespół Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok przygotowuje się do fazy play-off. Drużyna rozegrała pierwszy z dwóch zaplanowanych sparingów z mistrzyniami Białorusi, Atlant Baranowicze. Białostoczanki prowadziły 4:0 i oddały rywalkom tylko piątą partię spotkania.
Paweł Sala
Paweł Sala

Siatkarki z Białegostoku już wcześniej miały okazję występować naprzeciw zespołu z Białorusi, Niemen Grodno. Tym razem zmierzyły się z mistrzyniami tego kraju, drużyną Atlant Baranowicze. Polska ekipa prowadziła już 4:0 i tylko piątego seta oddała rywalkom.

Trener Wiesław Czaja miał okazję przetestować nowe ustawienie z Joanną Szeszko na pozycji atakującej. Zmiana ta wymuszona jest kontuzją Małgorzaty Cieśli. Niestety, w zespole Pronaru AZS kolejna zawodniczka doznała kontuzji. Chyba można już powiedzieć o jakiejś pladze, która trapi podopieczne Wiesława Czaji. Do kontuzjowanej Cieśli i Katarzyny Kalinowskiej dołączyła teraz Marta Wójcik. Siatkarka doznała urazu łąkotki i czeka ją dwutygodniowa przerwa w grze. W zespole pozostało więc dziesięć zdrowych zawodniczek.

Co o występie Joanny Szeszko na nowej pozycji na boisku sądzi szkoleniowiec drużyny AZS? - Asia była dość skuteczna. W pierwszym secie zdobyła trzy punkty, w drugim sześć, w czwartym dwa. W trzeciej partii nie grała. To jasne, że teraz ciężar ataku rozkłada się na wszystkie dziewczyny, wcześniej najwięcej piłek szło do nominalnej atakującej Gosi Cieśli - powiedział II trener Pronaru Zeto Astwa AZS, Szymon Zejer.

Natomiast już w poniedziałek, również o 11, akademiczki wyjeżdżają na kilkudniowy obóz do Szczyrku skąd bezpośrednio udadzą się do Dąbrowy Górniczej. Tam 12 i 13 kwietnia rozegrają z MKS-em dwa pierwsze mecze fazy play off.

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Atlant Baranowicze 4:1 (25:7, 25:21, 25:21, 25:20, 16:18)

Skład Pronaru Zeto Astwa AZS: Godos, Starzyk, Ziemcowa, Szeszko, Gierak, Wysocka, Saad (libero) oraz Właszczuk, Bonczewa, Gajewska.

Rewanżowe spotkanie AZS Białystok z Atlant Baranowicze już w piątek o godzinie 11:00.


Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Współczesna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×