Awans siatkarzy MKS MOS Będzin i Pekpol Ostrołęka

Zgodnie z zaleceniami Polskiego Związku Piłki Siatkowej turniej został dokończony bez udziału kibiców, oprawy muzycznej, oraz spikera. Zwycięsko z rywalizacji o miejsce na zapleczu Plus Ligi Siatkówki wyszły zespoły MKS MOS Będzin, oraz Pekpol Ostrołęka. Dla gospodarzy turnieju wygrana miała szczególny wymiar bowiem w katastrofie lotniczej zginął min. Grzegorz Dolniak, wieloletni kibic drużyny MKS MOS Będzin. - To był mój przyjaciel i kibic naszego zespołu. Do mnie to cały czas nie dochodzi - powiedział portalowi sportowezaglebie.pl prezes MKS MOS Edmund Mikołajczak.

Jacek Pawłowski

Dość niecodzienny przebieg miało niedzielne spotkanie pomiędzy zespołami Sudetów Kamienna Góra i MOS Będzin. W drugim secie tego pojedynku przy stanie 9:7 dla miejscowych arbiter przerwał spotkanie, a punktualnie o godz.12:00 dwoma minutami ciszy zawodnicy, oraz osoby obecne w hali oddały hołd ofiarom tragicznego wypadku pod Smoleńskiem.

Wyniki:

AZS UAM Poznań - MKS MOS Interpromex Będzin 0:3 (18:25, 20:25, 24:26)

AZS Politechnika Śląska Gliwice - Sudety Kamienna Góra Pekpol Ostrołęka 0:3 (20:25, 21:25, 17:25)

MKS MOS Interpromex Będzin - Pekpol Ostrołęka 3:1 (25:14, 28:26, 22:25, 25:20)

AZS UAM Poznań - Sudety Kamienna Góra 3:0 (25:21, 25:10, 25:11)

MKS Sudety Kamienna Góra - MKS MOS Interpromex Będzin 0:3 (26:28, 23:25, 21:25)

Pekpol Ostrołęka - AZS UAM Poznań 3:0 (26:24, 25:20, 25:18)