Remis w walce o PlusLigę - po dwóch spotkaniach o awans w I lidze mężczyzn

Trefl Gdańsk nie wykorzystał w pełni atutu własnego parkietu. Co prawda pierwszy pojedynek, w rywalizacji o awans do PlusLigi, Trefl wygrał. Ale w drugim meczu to Fart Kielce okazał się lepszy. Zatem po dwóch spotkaniach jest remis 1:1, a walka toczy się do trzech zwycięstw. Natomiast Avia Świdnik po dwóch wygranych z Jokerem Piła, zajęła trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Pilanom pozostaje cieszyć się czwartego miejsca.

Łukasz Płócienniczak

o miejsca 1-2 (do 3 zwycięstw)

Trefl Gdańsk - Fart Kielce 3:0 (25:17, 25:23, 26:24)
Trefl Gdańsk - Fart Kielce 1:3 (23:25, 20:25, 25:23, 23:25)

Po dwóch spotkaniach pomiędzy Fartem Kielce i Treflem Gdańsk jest remis 1:1. Zatem nie wyłonił się wyraźny kandydat, który byłby bliższy awansu. W pierwszej batalii lepiej spisali się gospodarze. Najpierw wygrali pewnie do 17. Natomiast w kolejnych dwóch odsłonach zacięty bój toczył się niemal do samego końca. W decydującej fazie mocniejsi psychicznie byli gdańszczanie i zarazem mieli więcej szczęścia. Zwyciężyli do 23 i 24, tym samym w rywalizacji wyszli na prowadzenie 1:0. W drugim pojedynku do głosu doszli przyjezdni. W pierwszej, wyrównanej, odsłonie wygrali do 23. Później ich dominacja była nieco bardziej wyraźna (25:20). W ostatnich dwóch setach, ponownie, obie ekipy szły łeb w łeb. Tego dnia lepszy był Fart Kielce, ale Treflowi udało się wygrać jedną partię. Po tych pojedynkach nie można jednoznacznie wskazać faworyta, a co za tym idzie kolejne mecze zapowiadają się bardzo ciekawie. Obie drużyny chcą awansować, zatem niemal pewne jest, że zostawią na parkiecie wszystkie swoje siły.

o miejsca 3-4 (dwumecz)

Joker Piła - Avia Świdnik 2:3 (25:23, 25:20, 20:25, 20:25, 12:15)
Joker Piła - Avia Świdnik 1:3 (15:25, 25:21, 30:32, 21:25)

Joker i Avia musiały rozegrać dwumecz, by rozstrzygnąć, która z tych drużyn zajmie, kolejno 3 i 4 miejsce w końcowej klasyfikacji. Poza przynależnością do konkretnych lokat, te spotkania tak naprawdę obie ekipy mogły potraktować jako sparingi. Jedyną stawką tej rywalizacji był prestiż. Oba spotkania odbyły się w Pile. Pierwszy mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Po dwóch setach prowadzili 2:0 i stali przed szansą na zwycięstwo. Jednak Avia wyraźnie potrzebowała chwili by się rozegrać i przyzwyczaić do obiektu, od trzeciego seta rozpoczęli pogoń za miejscowymi. Wygrali dwa razy do 20 i doprowadzili do tie-breaka. W piątym, decydującym secie, także byli lepsi, tym razem do 12 i tym sposobem zwyciężyli w całym meczu 3:2. Drugie spotkanie lepiej zaczęła Avia, pewnie wygrała pierwszą odsłonę do 15, ale w kolejnej uległa pilanom do 21. Trzeci set był decydujący w tym całym pojedynku. Oba zespoły zażarcie walczyły o wyjście na prowadzenie. Rywalizacja zakończyła się dopiero przy stanie 32:30, a cieszyć się mogła, z korzystnego wyniku, Avia. Także w czwartej partii świdniczanie okazali się, wygrali do 21 i cały mecz 3:1. Tym samym to oni w końcowym rozrachunku zajmą trzecią lokatę, a Jokerowi pozostaje się cieszyć z czwartego miejsca.