LŚ grupa C: Finlandia rewanżuje się Egiptowi

Nie licząc drugiego seta wygranego przez Egipt do 23, Finowie nie mieli większych problemów z wygraną, zwyciężając pewnie za 3 punkty. Kluczowymi zawodnikami w barwach Suomi byli Mikko Oivanen i Antti Sittala, którzy zdobyli odpowiednio 23 i 18 punktów.

Piotr Stosio

Piewsza partia była wyrównana, ale tylko do 20 punktu, potem podopieczni Mauro Berruto, którzy są bardziej doświadczoną drużyną odskoczyli i wygrali tę partię do 22.

W drugiej partii zdecydowanie lepiej zagrali Egipcjanie. Poprawili zagrywkę, kończyli wiele ataków, w ich drużynie brylował Abdelhay Ahmed, który w całym spotkaniu zdobył 17 punktów. Zespół z Egiptu wygrał tego seta do 23.

W trzeciej odsłonie przekonaliśmy się, który zespół jest bardziej doświadczony. W zespole fińskim zaczął funkcjonować blok, ataki kończyli Atti Sittala i Mikko Oivanen, a świetnymi obronami popisywał się libero Pasi Hyvarinen. Ta partia padła łupem Suomi. Wynik 25:20.

Czwarty set był wyrównany tylko na początku. Potem dalej dominowali Suomi, którzy ciągle powiększali przewagę. Ostatecznie wygrali całe spotkanie 3:1 i zainkasowali za ten mecz 3 pkt.

Dzisiaj zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż wczoraj. Lepiej funkcjonował nasz blok oraz gra w obronie. Także Mikko Oivanen zagrał lepiej niż wczoraj, powiedział po meczu kapitan gospodarzy Jukka Lehtonen.

Finlandia-Egipt 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:19)

Finlandia: Esko (2), Siltala (16), Oivanen Mico (21), Oivanen Matti (3), Sivula (2), Lehtonen (2), Hyvarinen ( libero) oraz Tuomi (4), Mantyla i Tervaportti

Egipt: Ahmed Abdalla, Abdelhay Ahmed (14), Ahmed Abdel Latif (10), Youssef Saleh (5), Atia Rashad (4), Badavy Mohamed (3), Alaydy Wael (libero) oraz Abdalla Hosaam, Abdel Fattah Ahmed i El Daabousi Mohamed (2)

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.