LŚ: Nagrodziliśmy kibiców wygraną - komentarze po spotkaniu Polska - Niemcy

Biało-czerwoni w końcu znaleźli drogę do pokonania Niemców. Podopieczni Daniela Castellaniego w piątek zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej i wygrali 3:1. - Spotkanie było dość podobne do wczorajszego. Ale potem Polska włączyła wyższy bieg i nas pokonała - podkreślał po meczu trener rywali, Raul Lozano.

Anna Dmochowska

Björn Andrae (kapitan reprezentacji Niemiec): Po pierwsze, chciałbym pogratulować polskiemu zespołowi. Zaczęliśmy nieźle i graliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach. Niestety popełniliśmy zbyt wiele błędów i pozwoliliśmy Polakom wrócić do gry. To nie był nasz najlepszy mecz, ale mamy nadzieję zagrać zdecydowanie lepiej na mistrzostwach świata.

Raul Lozano (trener reprezentacji Niemiec): Dzisiejsze spotkanie było dość podobne do wczorajszego. Zwłaszcza w pierwszym i drugim secie, które były bardzo równe. Ale potem Polska włączyła wyższy bieg i nas pokonała. Rywale grali zdecydowanie lepiej niż w czwartek i oczywiście lepiej od nas. Gratuluję im, bo zasłużyli na to zwycięstwo.

Paweł Zagumny (kapitan reprezentacji Polski): Kontrolowaliśmy sytuację w pierwszym secie, nasza dyspozycja rosła, a przegraliśmy tę partię. W drugiej odsłonie znaleźliśmy się w odwrotnej sytuacji. Niemcy prowadzili przez cały czas, ale udało nam się ich pokonać i wygrać. W dwóch ostatnich setach pokazaliśmy nasze dobre przygotowanie fizyczne, a zmiany dały świetny rezultat.

Daniel Castellani (trener reprezentacji Polski): Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż wczoraj. Dokonałem wielu zmian i jestem zadowolony, ponieważ wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na boisku, wnieśli wkład w to zwycięstwo. Jest jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym podkreślić. Gra przed tak wspaniałą publicznością to coś niesamowitego, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy nagrodzić naszych kibiców wygraną.