LE: Turcja przegrywa po walce

W ostatnim meczu fazy zasadniczej Ligi Europejskiej Turcja uległa na wyjeździe Portugalii 3:1. Tym razem Turcy zagrali o wiele lepiej i po porażce w secie trzecim 25:14, potrafili przez długi czas walczyć o pozostanie w grze w czwartej partii

Marek Grzebyk

Inauguracyjna partia należała do gospodarzy, którzy od początku narzucili Turkom własny rytm gry. Goście przebudzili się w secie drugim aby wygrać go 22:25. Ich szczęście nie trwało jednak długo gdyż kolejną partię Portugalczycy wygrali aż 25:14. Przyjezdni nie zamierzali się jednak poddawać i przez bardzo długi czas walczyli z Portugalczykami na przewagi w secie czwartym. Partia ta zakończyła się wynikiem 38:36 dla Portugalii i trwała 45 minut.

Portugalia - Turcja 3:1 (25:19, 22:25, 25:14, 38:36)

Portugalia: Carlos Miguel Teixeira, Manuel Fernando Silna, Joao Carlos Malveiro, Tiago Violas, Joao Miguel Jose, Valdir Sequiera, Flavio Rodolfo Cruz oraz Marco Evan Ferreira, Carlos Fidalgo, Rui Antonio Santos

Turcja: Sina Tanik, Ramazan Serkan Kilic, Sabit Karaagac, Emre Batur, Selcuk Keskin, Mustafa Kirici, Fatih Chan, oraz Kadir Cin, Berka Bozan, Mustafa Koc

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.