WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

We wtorek minął termin składania wniosków o licencję na grę w lidze

W tym sezonie związek wprowadził licencje dla zespołów z pierwszej jak i drugiej ligi. Pamiętając zeszłoroczne problemy chociażby Orła Międzyrzecz czy też Jokera Piła, ma to na celu u porządkowanie spraw finansowych w klubach. Sprawa obu klubów ciągnęła się niemal, aż do samego startu pierwszej ligi. Być może i teraz PZPS nie wyda licencji kilku klubom, karnie degradując je do trzeciej ligi.
Paweł Siejak
Paweł Siejak

Działając zgodnie ze statutem, Polski Związek Piłki Siatkowej pod koniec czerwca powołał Komisję do spraw Wydawania licencji klubowych w składzie: Janusz Kamiński – przewodniczący, oraz członkowie: Waldemar Bartelik, Józef Bartkowiak, Tadeusz Jasiński i Paweł Jachowiak.

Komisja w tej chwili ma sporo pracy, bowiem większość klubów czekała ze zgłoszeniem do ostatniego dnia. Każdy zespół był zobowiązany oprócz przesłania druku zgłoszenia do rozgrywek, także zaświadczenie z ZUS czy też z urzędu Skarbowego o nie zaleganiu z opłatami. Dodatkowo także stan zobowiązań na dzień 30 czerwca wobec zawodników, trenerów czy też wojewódzkich związków.

Sporo pracy ma również wydział rozgrywek, bowiem również w tym roku byliśmy świadkami wymieniania się miejscami, chociażby tak jak zrobił PTPS Piła z Treflem Piłka Siatkowa S.A. Nowością w tym sezonie będzie również młoda ekstraklasa, dzięki której miejsce w drugiej lidze na rzecz Kosetu Grudziądz odstąpił chociażby Chemik Bydgoszcz. Właśnie w drugich ligach jest najwięcej do zrobienia, bo przy sporej rotacji zespołów, trzeba ponownie podzielić je na cztery geograficzne grupy.

Na dniach PZPS opublikuje oficjalny komunikat, z którego dowiemy się które zespoły i w jakich ligach zostały zatwierdzone do gry.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×