MŚ grupa G: Portoryko żegna się z turniejem w Italii

Szanse na awans do następnej fazy Mistrzostw Świata przed tym meczem miały obie drużyny, ale zwycięsko z tego boju wyszli gospodarze turnieju. Włosi w ostatnim meczu w grupie G pokonali Portorykańczyków 3:1 3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:21).

Sebastian Nowak

Przed pojedynkiem Włochów z Portoryko w grupie G tylko Niemcy byli pewni awansu, który dało im zwycięstwo z tymi drugimi. Gospodarze Mistrzostw Świata skopiowali wyczyn zespołu Raula Lozano i przeszli do następnej fazy turnieju.

Siatkarze obu drużyn wiedzieli, jaka jest stawka tego meczu i niemal w każdym secie toczyli wyrównany bój. Tylko druga partia zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy MŚ, 25:18. Trzeci set zakończył się pewną wygraną Portorykańczyków 25:18, którzy przedłużyli swoje szanse na ostateczny sukces. Włosi jednak rozwiali ich nadzieje w ostatniej partii. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:13 i nie oddali tej przewagi do końca spotkania, wygrywając 25:21.

Katem Portorykańczyków okazał się Alessandro Fei, zdobywca 20 punktów. W zespole przegranych najlepiej zapunktował Hector Soto, który zapisał na swoim koncie 18 "oczek".

Włosi tym samym wygrali rywalizację w grupie G, wyprzedzając o jeden punkt Niemców. Portorykańczycy jadą do domu.

Włochy - Portoryko 3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:21)