Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Cudowne "Złotko" polskiej siatkówki - wspomnienie Agaty Mróz-Olszewskiej

Ze śmiercią zawsze trudno jest się pogodzić szczególnie, gdy dotyka ona młodą osobę. Agata Mróz-Olszewska zmarła w 2008 roku w wieku zaledwie 26 lat. 1 listopada wspominamy tę niezwykłą postać polskiej siatkówki, która do ostatnich chwil walczyła z ciężką chorobą.

Anna Jawor
Anna Jawor

O Agacie Mróz-Olszewskiej cała Polska usłyszała w 2003 roku. Wtedy to kadra polskich siatkarek zdobyła pierwsze złoto mistrzostw Europy. Ekipa "Złotek" ten sukces powtórzyła jeszcze dwa lata później. Środkowa naszej drużyny narodowej była jedną ze współautorek tych osiągnięć. Na parkiecie urzekała nie tylko swoją wspaniałą grą, ale także naturalnością, piękną radością i uśmiechem. Kibice wciąż pamiętają jej niesamowity wybuch szczęścia w finale mistrzostw Europy w Zagrzebiu, gdy po zdobytym punkcie podbiegła do trenera Andrzeja Niemczyka i przybiła z nim "piątkę".

Agata Mróz-Olszewska walczyła nie tylko na boisku. Od siedemnastego roku życia zmagała się z poważną chorobą - mielodysplazją szpiku kostnego. Mimo tego groźnego schorzenie, starała się żyć pełną życia. Wyszła za mąż za Jacka Olszewskiego i urodziła córeczkę - Liliannę. Siatkarka otwarcie mówiła o swojej chorobie i dzielnie się z nią mierzyła. Apelowała o oddawanie krwi i zapisywanie się w rejestrze potencjalnych dawców szpiku. Agata swoją historią poruszyła serca Polaków, wielu z nich spełniło jej życzenie.

Reprezentantka Polski 21 maja 2008 roku przeszła transplantację szpiku, która niestety nie powiodła się. Agata Mróz-Olszewska zmarła 4 czerwca 2008, ale na zawsze pozostała w pamięci rodziny siatkarskiej jako cudowne "Złotko" polskiego volleya.

Agata Mróz-Olszewska (07.04.1982 - 04.06.2008)

Kluby: Tarnovia Tarnów,WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski, BKS Bielsko-Biała, Gruppo 2002 Murcia

Sukcesy: mistrzyni Europy (2003, 2005), mistrzyni Polski (2004), zdobywczyni Pucharu Polski (2004, 2006), mistrzyni Hiszpanii (2007), zdobywczyni Pucharu Hiszpanii (2007)

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×