Turniej o Puchar Prezydenta Łodzi: zwycięstwa Trefla i Budowlanych

Zespoły Atomu Trefla Sopot i Budowlanych Łódź wygrały swoje mecze w drugim dniu Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Łodzi. Sopocianki okazały się lepsze od fińskiego LP Viesti Salo, a gospodynie pokonały w trzech setach Aluprof Bielsko-Biała.

Agnieszka Kaszuba

Pierwszy set spotkania pomiędzy Atomem Trefl Sopot i fińskim LP Viesti Salo przebiegał pod dyktando beniaminka PlusLigi Kobiet. Sopocianki popisywały się efektownymi akcjami i zdeklasowały swoje rywalki 25:10. Tak wysoka wygrana mocno zdekoncentrowała podopieczne Alessandro Chiappiniego. Przez całą drugą partię niewielka przewaga była po stronie mistrzyń Finlandii, które wyrównały stan meczu. Trzeci i czwarty set to bardzo zacięta walka obu zespołów. W końcówkach więcej krwi zachowały siatkarki z Trójmiasta i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:1.

Atom Trefl Sopot - LP Viesti Salo 3:1 (25:10, 21:25, 25:22, 25:23)

Atom Trefl Sopot: Katarzyna Konieczna, Dorota Świeniewicz, Izabela Bełcik, Eleonora Dziękiewicz, Amaranta Navarro Fernandez, Izabela Śliwa, Ewelina Sieczka

LP Viesti Salo: Hanna-Mari Arminen, Hillaelina Hämäläinen, Natalia Kandratsyeva, Riikka Arminen, Olga Niemi, Tatsiana Lapukhina, Virginie De Carne

***

W drugim meczu dnia gospodynie turnieju podejmowały aktualnego mistrza Polski - BKS Aluprof Bielsko-Biała. Spotkanie lepiej zaczęły łodzianki, które swoją skuteczną i konsekwentną grą doprowadziły do stanu 16:11. Podopieczne Grzegorza Wagnera nie zamierzały jednak odpuścić. Odrobiły straty i o wyniku seta zadecydowała długa gra na przewagi. Zwycięstwo 31:29 wyraźnie dodało miejscowym skrzydeł. Budowlane utrzymywały kilkupunktową przewagę, a udany atak Katie Olsovsky zakończył drugą partię. Bardzo podobny przebieg miała trzecia odsłona meczu. Mimo ambitnej postawy mistrzynie Polski nie był w stanie odebrać gospodyniom nawet jednego seta.

Organika Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (31:29, 25:21, 25:20)

Organika Budowlani Łódź: Bryda, Shelukhina, Wójcik, Mirek, Olsovsky, De Paula, Ciesielska (libero) oraz Teixeira, Szymańska

BKS Aluprof Bielsko-Biała: Wojtowicz, Frąckowiak, Waligóra, Skorupa, Studzienna, Bamber, Sawicka (libero) oraz Ciaszkiewicz, Kaczmar