Liga Mistrzyń grupa E: Błyskawiczna wygrana Rabity Baku w "polskiej" grupie

Nieco ponad godziny potrzebowały siatkarki Rabity Baku, by pokonać na wyjeździe Dynamo Romprest Bukareszt na inaugurację rozgrywek Ligi Mistrzyń w grupie E. O godz. 20.30 w tej grupie Scavolini Pesaro podejmować będzie BKS Aluprof.

Ag Sta
Ag Sta

Rumuńsko-azerskie starcie zakończyło się szybką wygraną przyjezdnych w stosunku 3:0. Co ciekawe, gospodynie bardzo dobrze zaczynały wszystkie partie, mając punkt przewagi nad rywalkami podczas pierwszej przerwy technicznej inauguracyjnej odsłony spotkania i dwa oczka przewagi na pierwszej przerwie technicznej w secie trzecim.

W pierwszej partii ekipa z Bukaresztu przeważała na początku 8:7, ale schodząc na drugą przerwę techniczną przegrywała już pięcioma oczkami. W ekipie z Baku w tej odsłonie spotkania dobrze funkcjonował blok (6 oczek) i zagrywka (3 asy serwisowe). W drugim secie Dynamo prowadziło już 8:2 i 16:11, ale Rabita odwróciła na 18:21 i wgrała seta do 22. Również w secie trzecim miejscowe prowadziły jeszcze 16:14, ale i tej partii nie potrafiły rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Najwięcej punktów, 15, zdobyła występująca w barwach azerskiej drużyny Amerykanka Kimberly Glass.

Dynamo Bukareszt - Rabita Baku 0:3 (18:25, 22:25, 20:25)