Liga Mistrzów grupa C: ACH Volley Bled nie zwalnia tempa

ACH Volley Bled udowadnia, że ubiegłoroczny udział w Final Four LM nie był przypadkowy. W tej edycji Ligi Mistrzów słoweńska drużyna ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa, w tym środową wygraną 3:0 dla Budvanską Rivijerą Budva.

Ag Sta
Ag Sta

Tylko 75 minut potrzebował ACH Volley Bled by pokonać Budvanską Rivijerę w drugiej kolejce spotkań Ligi Mistrzów. We wszystkich trzech partiach środowej potyczki przewaga ekipy ze Słowenii była bezdyskusyjna.

Pierwszy set był najbardziej zacięty. Pierwsza przerwa techniczna odbywała się przy jednopunktowej przewadze ACH Volley Bled, który schodząc na drugą przerwę techniczną miał dwa oczka przewagi nad rywalem. Później prowadził 23:21 i ostatecznie wygrał 25:19. W kolejnych dwóch partiach nie było mowy o zaciętych końcówkach. ACH Volley prowadził 21:14 w secie drugim i 21:13 w secie trzecim i wygrał pewnie 3:0.

Warto podkreślić, że w tym spotkaniu ACH Volley aż 14 punktów zdobył po udanych blokach. Siatkarze klubu ze Słowenii atakowali z wysoką średnią skutecznością - 55 proc. Najlepiej punktował Alen Sket (19 oczek).

W innym meczu grupy C Jastrzębski Węgiel uległ 2:3 Olympiakosowi Pireus.

ACH Volley Bled - Budvanska Rivijera Budva 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)