Liga Mistrzyń grupa B: 12 punktów Skowrońskiej przeciwko Foppie, Dynamo zmiażdżyło ZOK

Fenerbahce Stambuł i Dynamo Moskwa to dwa zespoły, które są głównymi faworytami do wygrania grupy B. Najprawdopodobniej rozstrzygną o tym bezpośrednie spotkania tych ekip. W pierwszej kolejce obie drużyny zgodnie z planem zaczęły rozgrywki Ligi Mistrzyń. Fenerbahce ograło Foppe, a Dynamo uporało się z ZOK Split.

Łukasz Płócienniczak

Można było się tego spodziewać. Naszpikowane reprezentantkami Rosji Dynamo rozniosło ZOK Split 3:0. W takim meczu przeciwniczki mogły mieć jedynie nadzieję, że gospodynie je choć trochę zlekceważą. Tak się nie stało. Dynamo od początku meczu narzuciło swój styl gry i szybko powiększało przewagę nad rywalkami. Dwa sety skończyły się do 15. Nieco inna sytuacja miała miejsce w trzeciej odsłonie. Na początku seta niespodziewanie ZOK wyszedł na prowadzenie 8:6, ale już na drugiej przerwie technicznej wszystko wróciło do normy. Tym razem faworyt wygrał do 16.

Trener Dynama dał pograć wszystkim swoim zawodniczkom. Najwięcej punktów zdobyły Natalija Gonczarowa i Włoszka Carolina Costagrande, po 16. Mieliśmy także polski akcent w tym spotkaniu. Drugim arbitrem pojedynku był Andrzej Lemek.

Dynamo Moskwa - ZOK Split 1700 3:0 (25:16, 25:15, 25:15)

Dynamo: Maria Perepełkina (4), Oksana Parkomenko, Natalija Gonczarowa (16), Carolina Costagrande (16), Simona Gioli (10), Elena Godina (6), Swietłana Kriuczkowa (libero) oraz Walerija Gonczarowa, Lesja Makno (1), Liubow Jagodina (2), Anna Matienko, Julia Merkułowa (3).

ZOK: Maja Burazer (7), Cecilia Dujić (8), Mariana Alves (10), Lorena Sipić, Marcela Correa (3), Tamara Susić (4), Ivana Peso (libero) oraz Maja Barina (1), Petra Madir (1), Simona Usić, Mirela Milardović

***

Jeszcze niedawno ten mecz byłby jednym z hitów całej edycji Ligi Mistrzyń. Ale składu Foppy z czasów, kiedy grały tam Milena Rosner, Francesca Piccinini czy Angelina Grun, już nie ma. Teraz skład tego zespołu opiera się na rodzimych zawodniczkach. Natomiast Fenerbahce to zespół naszpikowany gwiazdami z kilku reprezentacji. Swoje miejsce znalazła w nim także Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Mimo że Foppa nie ma w swym składzie tak sławnych zawodniczek jak ekipa z Turcji, to i tak mocno uprzykrzyła rywalowi życie. Włoszki już w pierwszym secie pokazały, że nie należy ich spisywać na straty zbyt szybko. Uległy dopiero na przewagi 24:26. W drugim secie było podobnie. Chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale zabrakło im szczęścia (23:25). W trzeciej odsłonie już wyraźnie odpuściły. Dwa pierwsze sety przegrane w samych końcówkach widocznie podcięły im skrzydła. Włoszki uległy do 18 i cały mecz przegrały 0:3.

W ekipie Fenerbahce bardzo dobrze zaprezentowała się nasza zawodniczka. Skowrońska-Dolata zdobyła 12 punktów, czyli najwięcej w zespole z Turcji. Oprócz niej po 12 oczek zdobyły Lubow Sokołowa oraz Eda Erdem.

Fenerbahce Stambuł - Foppapedretti Bergamo 3:0 (26:24 25:23 25:18)

Fenerbahce: Seda Tokatlioglu, Katarzyna Skowronska-Dolata, Fafao, Ergul Avci, Christine Furst, Eda Erdem, Naz Aydemir, Nihan Guneyligil (libero) oraz Songul Gursoytrak, Lubow Sokołowa, Cigdem Rasna.

Foppa: Marina Zambelli, Elitsa Wasilewa, Noemi Signorile, Iuliana Nucu, Michela Gallizioli, Angela Gabbiadini, Caterina Fanzini, Sara Carrara (libero) oraz Gloria Baldi.