Liga Mistrzyń grupa A: Pewne zwycięstwo Zariecza

W drugiej kolejce Ligi Mistrzyń w grupie A zmierzyły się ze sobą ekipy Zariecza Odincovo oraz Crvenej Zvezdy Belgrad. Zespół z Rosji nie miał większych problemów z pokonaniem młodych siatkarek z Serbii i ma już dwa zwycięstwa na swoim koncie.

Anna Jawor
Anna Jawor

Drużyna Crvenej Zvezdy Belgrad w dwóch pierwszych setach starała się nawiązać wyrównaną walkę w rosyjską ekipą. Serbki był bardzo blisko triumfu w tych partiach, ale w końcówkach górę brało doświadczenie siatkarek z Odincova, które wygrały te odsłony spotkania 26:24 oraz 25:22. Prowadzenie 2:0 uśpiło zawodniczki z Rosji i w trzecim secie zostały zdominowane przez drużynę z Belgradu (16:25). O zwycięstwie w tym meczy zadecydowała czwarta partia. W niej już zdecydowanie lepsze okazało się Zariecze (25:12), które cały mecz wygrało 3:1.

Najwięcej punktów w tym pojedynku zdobyła zawodniczka klubu z Odincova - Małgorzata Kożuch. Reprezentantka Niemiec zdobyła 23 "oczka" przy skuteczności 48 proc.

Zariecze Odincovo - Crvena Zvezda Belgrad 3:1 (26:24, 25:22, 16:25, 25:12)

Zariecze: Kożuch, Emelianova, Naumova, Makarova, Zhadan, Walewska, Winogradova (libero) oraz Bogaczeva, Markova, Pankova, Stolyarova

Crvena Zvezda: Ninkovic, Zivkovic, Malagurski, Bjelica, Blagojevic, Stevanovic, Valcic (libero) oraz Rakic, Budrovic, Pusic