Puchar CEV: Postawić się faworytkom - przed spotkaniem Centrostal Bydgoszcz - Dynamo Krasnodar

Los nie rozpieścił drużyny Centrostalu Bydgoszcz. Jej pierwszym rywalem w Pucharze CEV jest Dynamo Krasnodar - brązowy medalista i czołowy zespół rosyjskiej superligi. Choć faworytem tego spotkania z pewnością są Rosjanki, bydgoszczanki spróbują sprawić swoim kibicom miłą niespodziankę.

Agnieszka Kaszuba

Centrostal Bydgoszcz, po spowodowanej karencją przerwie, powraca do rywalizacji w europejskich pucharach. Skład zespołu ze stolicy województwa kujawsko-pomorskiego to mieszanka młodości i doświadczenia. Zespół stać na dobrą grę, choć w pierwszym meczu ligowym kibice nie zobaczyli jej zbyt wiele. Drużyna walczyła ambitnie, szczególnie w obronie, ale niedokładności w rozegraniu i problemy ze skończeniem ataku nie pozwoliły podopiecznym Piotra Makowskiego urwać Atomowi Trefl Sopot nawet seta. Szansę na zatarcie tego nienajlepszego wrażenia będą miały w środę, choć rywal wydaje się jeszcze trudniejszy.

Dynamo Krasnodar w sezonie 2009/2010 zdobyło brązowy medal superligi co zapewniło mu grę w Pucharze CEV. Największą chyba gwiazdą rosyjskiej drużyny jest Eugenia Startseva - młoda rozgrywająca, która przebojem wdarła się do pierwszej szóstki reprezentacji swojego kraju i poprowadziła ją do złotego medalu Mistrzostw Świata. Na mundialu w Japonii grały także Elena Murtazaeva i reprezentantka Stanów Zjednoczonych Cynthya Barboza. Bieżący sezon zaczął się dla Dynama bardzo dobrze. W pierwszych trzech kolejkach przeciwniczki Centrostalu nie straciły nawet seta wygrywając kolejno z: Leningradką St. Petersburg, Protonem Saratowsk i Zarzeczem Odincowo. Ich dobra passa została przerwana w minioną niedzielę, kiedy to przegrały w Moskwie 0:3 (w setach do 23, 22 i 18). W tabeli zajmują obecnie piąte miejsce.

Czy bydgoszczanki sprostają wyzwaniu jakim jest pojedynek z rosyjskim zespołem? O tym przekonamy się w środę o godzinie 18.00 w hali Łuczniczka. Już dziś zapraszamy na relację live z tego spotkania, którą przeprowadzi nasz portal.

Podczas meczu zbierane będą pieniądze na pomoc Zuzi – młodziczce Pałacu. 1 grudnia doszczętnie spłonął dom dziewczynki, więc klub postanowił pomóc jej i jej rodzinie. Zbiórkę przeprowadzą koleżanki Zuzi, które podczas spotkania przejdą po trybunach z przygotowanymi na tą okazję skarbonkami.