Liga turecka: Poważna kontuzja Piotra Gruszki, dobry występ Marcina Lubiejewskiego

Dopiero w trzecim secie spotkania pomiędzy Halkbankiem Ankara a Tofaşem Bursa na parkiecie pojawił się gracz gospodarzy Piotr Gruszka. Reprezentant Polski w całym meczu zdobył 5 punktów, jednak - co gorsza - nabawił się kontuzji barku po jednym z ataków. Halkbank po dziewięciu kolejkach zajmuje 4. miejsce w lidze. Dobre zawody zanotował po przeciwnej stronie siatki Marcin Lubiejewski. Były gracz Pamapolu Wielton Wieluń był najjaśniejszą postacią outsidera ligi w tym starciu.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsze dwa sety spotkania pomiędzy Halkbankiem Ankara a outsiderem ligi Tofaşem Bursa należały do gospodarzy. Gra toczyła się pod dyktando zespołu ze stolicy Ankary, a goście nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonego przeciwnika. Oba sety zakończyły się wygraną Halkbanku po 25:18.

Wydawało się, że to spotkanie zakończy się po trzech szybkich setach. Nic bardziej mylnego. Siatkarze z Bursy, którzy przegrali osiem poprzednich spotkań z rzędu (przy zerowym bilansie po stronie zwycięstw), doprowadzili do wyrównania przed drugą przerwą techniczną, a chwile później objęli prowadzenie. Utrzymali je do końca seta wygranego do 21. Jednak to wszystko, na co tego dnia było stać zespół z Marcinem Lubiejewskim w składzie. Czwarty set zakończył się po osiemnastu minutach wynikiem 25:9 dla Halkbanku. Tym samym drużyna z Ankary zmazała plamę po przegranej w poprzedniej kolejce w Izmirze z Arkasem Spor.

Piotr Gruszka pojawił się dopiero w trzecim secie meczu. Zdobył łącznie 5 punktów dla swojej drużyny. Niestety, po jednym ze swoich ataków wypadł mu bark i nie wiadomo, jak długo potrwa jego rozbrat z siatkówką. Korzystnie zaprezentował się z kolei Marcin Lubiejewski. Polski atakujący, który w trakcie sezonu przeniósł się z Pamapolu Wielton Wieluń do Bursy, pokazał się z dobrej strony i był wyróżniającym się zawodnikiem pośród swoich kolegów. W sumie zdobył 12 "oczek" dla Tofaşu.

Prezes Halkbanku Ankara powiedział po meczu: - Takiego wyniku jak 25:9 nie jesteśmy przyzwyczajeni oglądać. Gratuluję siatkarzom za świetną grę. Należy oczekiwać od zespołu takiej samej wydajności w każdym spotkaniu.

W 10. kolejce Halkbank zagra na wyjeździe z Galatasarayem Stambuł.

Halkbank Ankara - Tofaş Bursa 3:1 (25:18, 25:18, 21:25, 25:9)

Halkbank: Raphael Olivera (22), Alain Roca Borrero (13), Selcuk (8), Ozkan (7), Baris (3), Serhat (17), Hasan (libero) oraz Gruszka (5), Mustafa, Caglar.

Tofaş: Marcin Lubiejewski (12), Umut (2), Ferhat (5), Gokhan (8), Salih (5), Esat (6), Ayberk (libero).

Sędziowie: Bülent Bozkurt, Kazim Burum