Udany rewanż Fenerbahce - podsumowanie poniedziałkowych spotkań Ligi Mistrzyń

W poniedziałek zmierzyły się ze sobą zespoły z grupy B Ligi Mistrzyń. Ze zwycięstwa mogły się cieszyć ekipy Norda Foppapedretti Bergamo i FenerbahceAcibadem Stambuł. Drużyna z Turcji udanie zrewanżowała się Dynamo Moskwie za niedawną gładką porażkę 0:3.

Starcie pomiędzy Fenerbahce Stambuł a Dynamem Moskwa bardzo dobrze rozpoczęły siatkarki prowadzone przez Ze Roberto. Turecka ekipa grała pewnie zagrywką i nie myliła się w ataku. Na uwagę zasługiwała w szczególności ich postawa w bloku i obronie. Wszystko to złożyło się na ich łatwą wygraną w pierwszym secie 25:14. Druga partia to również dominacja zespołu, w którym występuje Katarzyna Skowrońska-Dolata. Dynamo Moskwa tylko na początku tej odsłony meczu nawiązywało wyrównaną walkę z zawodniczkami ze Stambułu. Set zakończył się zwycięstwem Fenerbahce 25:15.

Przebieg ostatniej partii nie różnił się zbytnio od poprzednich. Podopieczne Ze Roberto w pełni kontrolowały spotkanie. Fenerbahce znów wygrało 25:15, a pojedynek dobrym atakiem zakończyła Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Najwięcej punktów dla Fenerbahce zdobyła Ljubow Sokołova, która zapisał na swoim koncie 19 "oczek". Kroku dotrzymywała jej reprezentantka Polski. Skowrońska zdobyła 15 punktów. Natomiast najlepiej punktującą zawodniczką Dynama Moskwa okazała się Natalia Gonczarova - 17 pkt.

FenerbahceAcibadem Stambuł - Dynamo Moskwa 3:0 (25:14, 25:15, 25:15)

Fenerbahce: Skowrońska-Dolata, Sokołova, Fürst, Osmokrovic, Erdem, Fofao, Güneyligil (libero) oraz Rasna, Aydemir

Dynamo: Makhno, Perepelkina, Parkhomenko, N. Gonczarova, Costagrande, Gioli, Kriuczkova (libero) oraz Matienko, Merkulova, Godina

W drugim spotkaniu grupy B Norda Foppapedretti Bergamo zmierzył się z ZOK Split 1700. Triumfatorki Ligi Mistrzyń z ubiegłego sezonu nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek w pierwszym secie. Pewnie grały skrzydłowe Foppy i siatkarki z Bergamo wygrały 25:14. Kolejna odsłona pojedynku przed większy czas przebiegała po dyktando włoskiej drużyny. Ekipa ze Splitu popełniała sporo błędów i do walki zabrała się dopiero pod koniec tej części spotkania. Ich pościg za zespołem z Bergamo okazał się jednak nieskuteczny (25:18).

Trzeci set był tylko formalnością dla Foppy. W ataku nie zawodziła Elitsa Vasilieva, którą dzielnie wspierała Serena Ortolani. Zespół z Włoch wygrał 25:13, a cały mecz 3:0.

Norda Foppapedretti Bergamo - ZOK Split 1700 3:0 (25:14, 25:18, 25:13)

Norda Foppapedretti: Ortolani, Signorile, Bosetti, Arrighetti, Vasilieva, Zambelli, Merlo (libero) oraz Fanzini

ZOK Split 1700: Burazer, Batina, Dujic, Sipic, Usic, Susic, Milardovic (libero) oraz Peso, Madir, Vladusic