Dynamo i Jastrzębski odrabiają straty, Noliko potwierdza dominację - po wtorkowych spotkaniach Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Mimo porażek w pierwszych meczach, drużyny Dynama Moskwa oraz Jastrzębskiego Węgla awansowały do kolejnej rundy fazy play-off Ligi Mistrzów. Rosjanie, podobnie jak Polacy, zwyciężyli dopiero po złotym secie. Natomiast siatkarze belgijskiego Noliko Maaseik potwierdzili, iż są o klasę lepsi od Budvanskiej Rivijery Budvy, wygrywając po raz drugi z tą drużyną. Oba pojedynki zakończyły się rezultatem 3:1 dla Noliko.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym spotkaniu, które rozegrane zostało we Francji, drużyna Dynama poniosła porażkę z Tours VB. Niesieni dopingiem prawie 3 tys. widzów oraz prowadzeni przez Czecha Davida Konecnego Francuzi wygrali 3:2. W rewanżowym spotkaniu w Moskwie Rosjanie zaprezentowali się znacznie korzystniej. Wygrali 3:1, stąd do wyłonienia zwycięzcy tej rywalizacji konieczny był złoty set. W nim Dynamo miało wprawdzie trochę problemów z ekipą z Tours, jednak ostatecznie wygrało 15:11. W całej rywalizacji francusko-rosyjskiej lepsze Dynamo Moskwa.

Dynamo Moskwa - Tours VB 3:1 (25:21, 25:23, 18:25, 25:22, złoty set: 15:11)

Awans: Dynamo Moskwa

W parze czarnogórsko-belgijskiej wyraźnie lepsi okazali się siatkarze z kraju, gdzie leży siedziba Unii Europejskiej. Noliko Maaseik po raz drugi pokonało Budvanską Rivijerę Budvę i do tego w tym samym stosunku setów (3:1). Drużyna z Belgii była wyraźnie lepsza w pierwszym i trzecim secie, oddając rywalom tylko końcówkę drugiej partii. W ostatnim, czwartym secie Budvanska była bardzo blisko wygranej, gdy prowadziła już 24:21. Kapitalny finisz ekipy z Maaseik (ostatecznie w czwartej odsłonie 28:26 dla Belgów) pozwolił temu zespołowi przypieczętować awans do play-off 6 Ligi Mistrzów. Czarnogórcy nie wykorzystali tym samym nadarzającej się okazji do doprowadzenia do złotego seta.

Noliko Maaseik - Budvanska Rivijera Budva 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 28:26)

Awans: Noliko Maaseik

Mimo porażki w niemieckim Unterhaching siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którym w obecnym sezonie w lidze wiedzie się kiepsko, wygrali rewanżowy mecz na własnym terenie (w złotym secie: 15:9 dla Jastrzębskiego Węgla) i awansowali do fazy play-off 6. Więcej o tym meczu tutaj!

Jastrzębski Węgiel - Generali Unterhaching 3:1 (25:21, 25:22, 22:25, 25:19, złoty set: 15:9)

Awans: Jastrzębski Węgiel