LM: Pierwsza runda play-off zakończona

Bre Banca Lannutti Cuneo, Zenit Kazań i PGE Skra Bełchatów uzupełniły grono ćwierćfinalistów siatkarskiej Ligi Mistrzów. Włoski zespół bez większych kłopotów wygrał w Biełgorodzie, ekipa z Kazania zdeklasowała ACH Volley Bled, a bełchatowianie zrewanżowali się Knack Roeselare.

W tym artykule dowiesz się o:

Lokomotiw Biełgorod zdołał wygrać w dwumeczu z Bre Banca Lannutti Cuneo tylko jednego seta. Po fatalnym spotkaniu we Włoszech, Rosjanie liczyli na rewanż we własnej hali. Mocno się jednak przeliczyli. Choć wygrali dość pewnie pierwszą partię, jedynie zdenerwowali tym faworytów. Mistrzowie Italii przejęli inicjatywę i już w kolejnej odsłonie pojedynku dobitnie udowodnili swoją wyższość (13:25). Całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Cuneo. Podopieczni Alberto Giulianiego dominowali przede wszystkim w bloku (11:3), a najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Władimir Nikołow (22 punkty). Lannutti czeka teraz trudna rywalizacja z Dynamem Moskwa, nie da się jednak ukryć, że urasta ono do miana jednego z faworytów Ligi Mistrzów.

Lokomotiw Biełgorod - Bre Banca Lannutti Cuneo 1:3 (25:21, 13:25, 21:25, 18:25)

Lokomotiw: Kołodyński 1, Ilinik 6, Kosariew 9, Chtiej 15, Syczew 4, Muserski 13, Kaszicyn (libero)

Bre Banca: Grbić 4, Nikołow 22, Wijsmans 14, Parodi 13, Mastrangelo 7, Wołkow 5, Henno (libero)

ACH Volley Bled, sensacyjny finalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, nie powtórzy swojego sukcesu. W pierwszej rundzie play-off był o klasę gorszy od Zenitu Kazań. Rosyjski zespół, po gładkim zwycięstwie na wyjeździe, bez problemu przypieczętował we własnej hali awans do ćwierćfinału. Przyjezdni starali się nawiązać wyrównaną walkę, ale udało się im to jedynie w drugim secie. Faworyci dominowali przede wszystkim w zagrywce (6:0), a na wyróżnienie zasłużyli Maksim Michajłow (22 punkty) i Aleksander Abrosimow (14 punktów). Zenit, który z każdym meczem prezentuje się coraz lepiej, w walce o Final Four zmierzy się ze Skrą Bełchatów.

Zenit Kazań - ACH Volley Bled 3:0 (25:17, 25:22, 25:18)

Zenit: Ball 2, Michajłow 22, Tietiuchin 7, Priddy 6, Apalikow 4, Abrosimow 14, Obmochajew (libero)

ACH: Vincić 2, Jakopin 11, Van Dijk 3, Flajs 6, Kamnik 6, Vidić 1, Lewis (libero) oraz Sket 7

Polskich kibiców w środę najbardziej ucieszył awans Skry Bełchatów. Mistrzowie Polski pokazali, że porażka w Roeselare była tylko wypadkiem przy pracy. Bełchatowianie wygrali gładko 3:0 w meczu i po złotym secie zapewnili sobie miejsce w najlepszej szóstce siatkarskiej Ligi Mistrzów.

PGE Skra Bełchtów – Knack Randstad Roeselare 3:0 (25:21, 25:17, 25:15)

złoty set: 15:12

Pary II rundy play-off:

Bre Banca Lannutti Cuneo - Dynamo Moskwa

PGE Skra Bełchatów - Zenit Kazań

Jastrzębski Węgiel - Noliko Maaseik

Zwycięscy dwumeczów awansują do Final Four, które zostanie rozegrane w dniach 26-27 marca we włoskim Bolzano. Jego gospodarzem będzie Trentino BetClick.