Serie A: Trentino znów na drodze triumfów

Itas Diatec Trentino powrócił na drogę zwycięstw. Po siedmiu dniach od porażki z zespołem Marmi Lanza Werona, triumfował 3:0, a mierzył się z Coprą Morpho Piacenza. Wbrew pozorom spotkanie łatwe było jedynie w drugiej partii.

Anna Dmochowska

Spotkanie 10. kolejki rundy rewanżowej Serie A1 w hali Pala Banca w Piacenzie przebiegło po myśli gości z Trydentu. Wynik mógłby wskazywać, że Itas Diatec Trentino bez większych problemów wygrał to spotkanie, jednakże pierwszą i trzecią partię lepiej zaczynali gospodarze. Prowadzili niemal do samej końcówki (w obu setach było 21:20 dla Copry), ale w niej podopieczni Radostina Stojczewa zaczynali skuteczniej wykorzystywać wysokie piłki i efektywniej współpracować na linii blok-obrona. Dzięki temu udało im się nie stracić ani seta w Piacenzie. MVP spotkania wybrano przyjmującego Itasu Osmany'ego Juantorenę. Polski rozgrywający Łukasz Zygadło pojawił się na boisku jedynie na chwilę w końcówce drugiej partii.

Copra Morpho Piacenza - Itas Diatec Trentino 0:3 (23:25, 14:25, 23:25)