Kolejny przegrany tie break Polaków

Jeszcze niedawno, o kompleksie piątego seta w kontekście gry polskich siatkarzy, pisano z lekkim przymrużeniem oka. Jednak kolejna porażka w tie breaku w meczu z Japonią powoduje, że piąty set może stać się prawdziwą zmorą polskiej reprezentacji.

Damian Gapiński

Przypomijmy, że Polscy siatkarze przegrali w ostatnim czasie siedem kolejnych spotkań, w których o zwycięstwie decydował tie break. Mówiono wówczas o konieczności zatrudnienia psychologa, który na stałe współpracowałby z reprezentacją. Problemu nie zauważał lub nie chciał widzieć trener Raul Lozano, który takich ruch uważał za zbędny. Problemu nie widział również były trener kadry narodowej – Ireneusz Mazur. - Nie róbmy z tego na razie tragedii, przecież większości z tych siedmiu meczów nie graliśmy w pełnym składzie. Poza tym są dość rozciągnięte w czasie, o niektórych porażkach siatkarze już zapomnieli. Mnie bardziej niepokoi brak stabilnej formy kadrowiczów niż te tie-breaki, ale wstrzymałbym się z ocenami do igrzysk - mówił Przeglądowi Sportowemu były Ireneusz Mazur.

Kiedy Polacy wygrali spotkanie Ligi Światowej z Chinami 3:2, można było przypuszczać, że o Polacy zapomną o problemie piątego seta. Niestety kolejna porażka z Japonią, również w Lidze Światowej powoduje, że temat powraca. Oby nie była to kolejna czarna seria polskiej reprezentacji.