Pekpol już prawie w komplecie

Pekpol Ostrołęka zakontraktował kolejnego zawodnika. Tym razem nowym graczem klubu został młody środkowy Cezary Stanisławajtys. Jest to już dwunasty zawodnik ostrołęckiej drużyny. Do zakontraktowania pozostał jeszcze przyjmujący. O nim klub poinformuje w najbliższych dniach.

Jakub Artych
Cezary Stanisławajtys podpisał kontrakt z Pekpolem Ostrołęka. 19-letni środkowy przez najbliższy sezon reprezentować będzie biało-czerwone barwy. To nie koniec zakupów klubu. Zespół z Ostrołęki poszukuje jeszcze jednego zawodnika na pozycję przyjmującego.
Nowy zawodnik Pekpolu urodził się w 1992 roku, jest jednym z najbardziej utalentowanych olsztyńskich graczy. Wychowanek Chemika został polecony szefostwu klubu przez Marka Kotulskiego, trenera, dzięki któremu do Ostrołęki trafili m.in. Karol Szczygielski, Grzegorz Białek i Tomasz Rutecki. W 2010 roku Stanisławajtys grał w barwach Chemika w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów. Olsztynianie zajęli tam ósmą lokatę, a nowy zawodnik Pekpolu został wybrany najlepszym graczem w swojej drużynie. Ma 195 cm wzrostu, atakuje na wysokości 340 cm, jego zasięg w bloku to 320 cm. Znany jest już również pierwszy przeciwnik zespołu z Ostrołęki w nowym sezonie. Pekpol zainauguruje rozgrywki spotkaniem wyjazdowym ze Stalą AZS PWSZ Nysa. Liga startuje 1 października.