Liga Europejska: Radość Słowaków, zadowolenie Hiszpanów

Cztery tysiące słowackich widzów zgromadzonych w koszyckiej Steel Arena eksplodowało wielką radością i dumą, gdy ich ulubieńcy pokonali w pięciu setach reprezentację Hiszpanii i sięgnęli po raz drugi po złoty medal Ligi Europejskiej. Zawodnicy Emanuele Zaniniego dziękowali swoim fanom za wsparcie, zaś pokonani rywale pogratulowali Słowakom doskonałej dyspozycji.

Michał Kaczmarczyk

Drugi złoty medal Ligi Europejskiej jest dla nas szczególnie ważny, ponieważ wywalczyliśmy go na oczach naszych kibiców - tuż po finałowym meczu komentował rozgrywający słowackiej drużyny i gracz Delecty Bydgoszcz, Michał Masny. - To był bardzo dobry mecz w wykonaniu oby drużyn, tym bardziej jestem szczęśliwy z powodu naszej wygranej - dodał zawodnik.

Kapitan srebrnych medalistów, Julian Garcia-Torres, nie szczędził słów pochwały dla zwycięskiej drużyny gospodarzy: - Gratulacje dla Słowacji! To było widowisko stojące na wspaniałym poziomie, takie, o których marzą kibice. Przy stanie 2:1 w setach dla nas byliśmy blisko zwycięstwa, jednak Słowacy zagrali bardzo dobrze w czwartym secie, zaś w tie-breaku byli nieznacznie lepsi od naszej drużyny - mówił po spotkaniu siatkarz. Trener hiszpańskiej drużyny, Fernando Nunoz, w pomeczowym komentarzu wskazał przyczynę zwycięstwa reprezentacji Słowacji: - Było dla mnie przyjemnością prowadzenie drużyny przy takiej atmosferze jak ta panująca ha hali. To było dobre doświadczenie. Myślę, że kluczowym momentem spotkania była zmiana w drużynie Słowacji na pozycji atakującego [wprowadzenie Petera Michalovicia za Milana Bencza - przyp.red]. Nie mogliśmy znaleźć sposobu na zatrzymanie Michalovicia - uznał trener Hiszpanów.

Swojego zadowolenia z końcowego rezultatu i postawy rezerwowego atakującego nie krył także szkoleniowiec reprezentacji Słowacji, Włoch Emanuele Zanini: - To był kapitalny mecz, także pod względem taktycznym. O wygranej zadecydował wspaniały występ młodego atakującego Michalovicia. Nasz przeciwnik rozpracował grę Bencza i myślę, że dobrym pomysł było wprowadzenie Michalovicia na parkiet. Hiszpanie zagrali świetnie w defensywie i w tym elemencie gry powinniśmy się od nich uczyć - docenił przeciwnika Zanini.