Zdecydowane zwycięstwa AZS-u Białystok w Akademickich Mistrzostwach Polski

Siatkarki AZS-u Białystok podczas pierwszego dnia rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim Akademickich Mistrzostw Polski zapisały na swoim koncie dwa zwycięstwa.

Łukasz Roszkowski

W pierwszym meczu podczas porannej sesji rozgrywek akademiczki pewnie pokonały występujący w II lidze zespół AZS AWF Warszawa. Podopieczne Wiesława Czai nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem rywalek. Dwa pierwsze sety wygrały 25:12 i 25:13. W ostatniej partii tego spotkania białostoczanki zwyciężyły 25:19.

W popołudniowym meczu zawodniczki przygotowujące się do rozgrywek PlusLigi Kobiet podejmowały studentki z Politechniki Śląskiej. Dwa pierwsze sety akademiczki z Białegostoku pewnie wygrały. W trzeciej odsłonie tego spotkania mogło dojść do niespodzianki, jaką byłaby wygrana studentek z Gliwic. Zawodniczki ze Śląska uzyskały kilkupunktową przewagę i były blisko triumfu w tej partii. Ostatecznie zawodniczki z Podlasia pokazały klasę i zwyciężyły 25:22.

W sobotę siatkarki AZS Białystok rozegrają tylko jeden mecz. O godzinie 18. zmierzą się z AZS WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski. Sobotnie spotkanie powinno być trochę bardziej zacięte. Drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego występuje na zapleczu PlusLigi Kobiet.

AZS Białystok - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:14, 25:15, 25:22)
AZS Białystok - AZS AWF Warszawa 3:0 (25:12, 25:13, 25:19)