ZAKSA wygrała Turniej Mistrzów o Puchar Prezesa PLPS

Zakończył się kolejny turniej towarzyski, przygotowujący zespoły do startu w PlusLidze. W Miliczu i Krośnicach sparowały drużyny ZAKSY, Skry, Resovii i belgijskiego Knack Roeselare. Imprezę wygrali kędzierzynianie, którzy wszystkich przeciwników pokonali w stosunku 3:1.

Edyta Gwóźdź

W ostatnim dniu Turnieju Mistrzów o Puchar Prezesa PLPS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle grała z Knackiem, a PGE Skra Bełchatów z Asseco Resovią Rzeszów. Kędzierzynianie wygrali 3:1, a Skra 3:2. Tym samym ZAKSA wygrała turniej, Skra zajęła drugie miejsce, a Resovia trzecie. Jednak nie miejsca, a sprawdzenie formy i ćwiczenie różnych elementów gry było istotne w tej imprezie.

- Spróbowaliśmy różnych wariantów i daliśmy pograć wszystkim zawodnikom. Dominik Witczak wystąpił nawet na pozycji przyjmującego - powiedział po ostatnim meczu trener ZAKSY Krzysztof Stelmach. - Ogólnie jestem zadowolony z dyspozycji zespołu, na tym etapie przygotowań.