Akademickie derby dla Częstochowy - podsumowanie 8.kolejki Młodej Ligi

Siatkarze i siatkarki grający w PlusLidze mają obecnie przymusową przerwę związaną z Pucharem Świata. Kibice mogą więc w tym czasie zwrócić większą uwagę na rozgrywki Młodej Ligi. W 8.kolejce spotkań oglądać można było debry AZS-ów, w których górą byli częstochowianie. Swoje mecze wygrały także drużyny z Gdańska, Bełchatowa, Bydgoszczy oraz Kędzierzyna-Koźla.

Agnieszka Niedziałek

Lotos Trefl Gdańsk - Fart Kielce 3:1 (27:25, 19:25, 26:24, 25:21)

Gdańszczanie kontynuują swoją wspinaczkę w górę ligowej tabeli. Tym razem siatkarze Lotosu Trefl pokonali w czterech setach siatkarzy z województwa świętokrzyskiego. Sytuacja Farta jest trudniejsza, bowiem drużyna z Kielc znajduje się na dziewiątym miejscu. Mecz rozegrany w Gdańsku ułożył się po myśli gospodarzy, choć gościom nie można odmówić woli walki i determinacji. Dzięki temu, po przegranej w pierwszej partii, kolejną to oni wygrali zdecydowanie do 19. W trzecim secie minimalnie lepsi okazali się miejscowi zawodnicy, którzy również kolejną odsłonę rozstrzygnęli na swoją korzyść.

PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:18, 25:21, 24:26, 25:20)

Bełchatowianie, po małej zadyszce w dwóch ostatnich kolejkach, powrócili na drogę zwycięstw. Nie mieli oni większych problemów z pokonaniem siatkarzy z Olsztyna. Najbardziej zacięty przebieg miała trzecia partia. Po dwóch pewnie wygranych przez gospodarzy odsłonach mocniej do rywalizacji włączyli się przyjezdni i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi, w której lepsi okazali się zawodnicy Indykpolu AZS. Podrażnieni takim obrotem spraw siatkarze Skry w czwartym secie, podobnie jak w dwóch pierwszych, nie pozostawili wątpliwości, kto był lepszy w tym spotkaniu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

Mecz rozgrywany w Kędzierzynie-Koźlu nie należał do widowisk nadmiernie emocjonujących ze względu na swój jednostronny charakter. Jastrzębianie nie byli w stanie przeciwstawić się dobrze grającym przeciwnikom. Przewaga ZAKSY w każdym z trzech setów była niepodważalna, co potwierdzają wyniki poszczególnych setów. Gospodarze tego meczu w pełni zasłużenie zapisali na swoim koncie trzy punkty, dzięki którym wciąż tracą tylko punkt do będącej liderem Skry Bełchatów.

Asseco Resovia Rzeszów - Delecta Bydgoszcz 2:3 (25:20, 17:25, 22:25, 25:23, 8:15)

Młodzi zawodnicy Asseco Resovii, po dwóch wygranych z rzędu, ponownie schodzili z boiska w roli pokonanych. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowe wyniki bydgoszczan i przewagę, z jaką wygrali oni piąty set , to być może rzeszowianie powinni mówić o wygraniu jednego punku, a nie stracie dwóch. Początek spotkania to zdecydowanie lepsza gra raz jednej, a raz drugiej drużyny. Dopiero w trzeciej i czwartej odsłonie kibice mogli się emocjonować bardziej zaciętą rywalizacją. Wspomniany tie-break przebiegał niezaprzeczalnie pod dyktando gości.

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (15:25, 25:19, 15:25, 26:24, 15:12)

Do wyłonienia zwycięzcy akademickich derbów potrzeba było pięciu setów. Przebieg trzech pierwszych partii wskazuje na to, że drużyny miały spore problemy z utrzymaniem równego poziomu gry. Przegrany - którym raz był jeden, a raz drugi zespół - pozostawał daleko w tyle za swoim przeciwnikiem. Rozgrywana na przewagi czwarta partia oraz wyrównany tie-break przyniosły już bardziej zaciętą walkę, w której dwukrotnie lepsi okazali się częstochowianie.