Musimy zapomnieć o tej porażce - komentarze po spotkaniu Polska - Iran

W swoim czwartym spotkaniu w Pucharze Świata polscy siatkarze przegrali po pięciosetowym pojedynku z nieobliczalną drużyną Iranu. - Mogliśmy zakończyć mecz w 4. secie, ale straciliśmy koncentrację - mówił po spotkaniu trener Polaków, Andrea Anastasi.

Karolina Biesik

Julio Velasco (trener reprezentacji Iranu): Jesteśmy bardzo zadowoleni z odniesionego zwycięstwa, ponieważ udało nam się pokonać bardzo silny zespół. Powiedziałem swoim zawodnikom po zwycięstwie nad Serbią, że możemy szukać kolejnych niespodzianek. Nasi zawodnicy zagrali dobrze w spotkaniu przeciwko Polsce. Wykorzystaliśmy szansę jaką otrzymaliśmy. Mówiłem swoim zawodnikom, aby walczyli o każdą piłkę i zrobili to. Nasze zagrywki i obrony robiły dziś różnicę na boisku.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Dzisiejszy mecz był wielkim zwycięstwem reprezentacji Iranu. Nie jesteśmy zadowoleni, bo straciliśmy koncentrację w czwartej partii. Popełnialiśmy błędy w przyjęciu i w polu zagrywki. Takie jest życie drużyny siatkarskiej, że czasami doznaje się porażek.
Prowadziliśmy w czwartym secie 16:11 i straciliśmy przewagę. To była katastrofa. Mieliśmy szanse, aby zakończyć to spotkanie na naszą korzyść.

Alireza Nadi (kapitan reprezentacji Iranu):Wiemy, że Polska to bardzo silny zespół w Europie. Staraliśmy się zagrać jak najlepszą siatkówkę. Nasi trenerzy dodali nam wiele pewności siebie. Czekamy na uzyskanie awansu na Igrzyska Olimpijskie.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): Reprezentacja Iranu zagrała bardzo dobre spotkanie, szczególnie w obronie. My traciliśmy koncentrację w drugim i czwartym secie. Teraz musimy zapomnieć o tym meczu i walczyć dalej.