Rywale byli od nas lepsi w kluczowych momentach - komentarze po meczu Polska - Włochy

Włoscy siatkarze długo nie będą mogli zapomnieć piątkowego meczu z Polakami, kiedy prowadząc 2:0, przegrali 2:3. - Jesteśmy rozczarowani - przyznał po meczu przyjmujący reprezentacji Włoch, Iwan Zaytsev.

Sebastian Nowak

Paweł Zagumny: Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że udało nam się wygrać ten mecz. Było to bardzo trudne spotkanie dla nas. Przegrywaliśmy 0:2 i powróciliśmy do gry. Teraz koncentrujemy się już na meczu z Brazylią.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Dzisiaj jest szczególny dzień dla nas, nie tylko z powodu zwycięstwa. Nie straciliśmy koncentracji. W końcówce meczu cały czas naciskaliśmy i udało się wygrać. W pierwszych dwóch setach mieliśmy problem z przyjęciem. Nasz następny rywal, Brazylia jest najlepszym zespołem w ciągu ostatnich lat.

Iwan Zaytsev: Jesteśmy rozczarowani. To była prawdziwa gra w siatkówkę. Wszyscy byli konsekwentni. Polacy zrobili kilka zmian w trzecim secie, wprowadzili Michała Ruciaka i Jakuba Jarosza, co dało im nowe możliwości. Najważniejsza rzecz na kolejne dwa spotkania to nie zapomnieć o tym rozczarowaniu.

Mauro Berruto (trener reprezentacji Włoch): Wyjaśnieniem przegranej nie są statystyki, bo są one zbliżone do siebie. Rywale byli od nas lepsi w kluczowych momentach. Tego rodzaju mecze są częścią długiego procesu formowania się zespołu. Początek czwartego seta był ważny, straciliśmy kilka punktów z zagrywki. Mieliśmy cztery lub pięć błędów w ciągu 15 punktów. Naszym celem jest zawsze wygrana. Nie martwimy się o to, czego nie możemy kontrolować.