Czas na rosyjski sprawdzian Atomówek - przed spotkaniem Atom Trefl Sopot - Dynamo Kazań

Atom Trefl Sopot kontynuuje swoją przygodę w Lidze Mistrzyń. W środę, w drugim spotkaniu tych elitarnych rozgrywek, Atomówki podejmą we własnej hali rosyjski zespół Dynamo Kazań. Rozgrywki europejskich pucharów po raz pierwszy odbędą się w ERGO ARENIE.

Karolina Biesik
Karolina Biesik

Zawodniczki Dynama Kazań to aktualne Mistrzynie Rosji. W 2011 roku wywalczyły również Puchar swojego kraju. Oczywiście największą gwiazdą zespołu jest Jekatierina Gamowa. Najlepsza zawodniczka Mistrzostw Świata z 2010r. w meczu przeciwko VK Modranska Prostojew zdobyła najwięcej punktów dla swojej drużyny(25pkt.).

Środowi przeciwnicy z identycznym skutkiem zainaugurowali Ligę Mistrzyń. Oba zespoły swoje pierwsze spotkania rozpoczęły od przegranych w dwóch pierwszych partiach. Zarówno drużyna z Sopotu, jak i ta z Kazania potrzebowała czasu, aby złapać odpowiedni rytm gry. Udało się w obu przypadkach odwrócić losy spotkań i zdeklasować rywalki w trzech kolejnych setach. Mecze zakończyły się wynikami 3:2. Bardziej zaskakujący był rezultat drużyny rosyjskiej, gdyż grała on we własnej hali, z teoretycznie najsłabszą drużyną grupy C Modranską Prostojew.

Atomówki w tym momencie są w bardzo trudnym i wymagającym okresie sezonu. W ciągu 16 dni sopocianki odbędą 6 spotkań w ERGO ARENIE. W minioną sobotę rozegrały mecz ze Stalą Mielec. Już dwa dni później siatkarki z Sopotu zagrały zaległe spotkanie 6.kolejki PlusLigi Kobiet z Gwardią Wrocław. Obie ligowe potyczki zakończyły się pomyślnie dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego. Włoski trener w każdym meczu wystawiał praktycznie inną wyjściową szóstkę. Mając do dyspozycji 15 wyrównanych zawodniczek, ma możliwość rotowania składem i dania odpoczynku swoim podopiecznym przed kolejną odsłoną Ligi Mistrzyń. W europejskich pucharach nie obowiązuje limit zawodniczek zagranicznych, co również ułatwia szkoleniowcom Atomu Trefla Sopot walkę o najwyższe cele na polskich i europejskich parkietach. Jak bardzo pomocne będą siatkarki ze Stanów Zjednoczonych można było się przekonać w poniedziałkowym meczu przeciwko Gwardii Wrocław. Najlepszą zawodniczką została wybrana amerykańska przyjmująca Megan Hodge. Bardzo dobrze spisywała się również jej koleżanka z reprezentacji, rozgrywająca Alisha Glass.

Czy Amerykanki poprowadzą swój zespół również do zwycięstwa w meczu Ligi Mistrzyń, i jaki sposób Atom Trefl Sopot znajdzie na powstrzymanie na siatce Gamowej i spółki? Wszystko rozstrzygnie się w środę. Początek tego spotkania o godzinie 18:00.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×