Liga chińska: Udany debiut Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty

Katarzyna Skowrońska-Dolata zadebiutowała w lidze chińskiej. Polka bardzo udanie rozpoczęła swoją przygodę w Państwie Środka. Jej zespół Evergrande Kanton na wyjeździe w trzech setach pokonał ekipę Fujian. Polka była pierwszoplanową postacią w tym pojedynku.

Anna Jawor
Anna Jawor

W pierwszym secie dominacja Evergrande nie podlegała dyskusji. Siatkarki z Fujian nie potrafiły sobie poradzić z wysokimi rywalkami. Akcje duetu Katarzyna Skowrońskia-Dolata - Carolina Costagrande raz po raz były nagradzane oklaskami miejscowych kibiców. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 25:15.

Druga odsłona spotkania była już znacznie trudniejsza dla zespołu Jenny Lang Ping. Przez większą część seta to Fujian był na prowadzeniu (20:17). Końcówka jednak należała do Evergrande, które najpierw doprowadziło do remisu po 20, by następnie wygrać 25:22. Bohaterką ostatnich akcji została Polka, która zdobyła trzy ostatnie punkty. Trzeci set starcia okazał się najbardziej zacięty, ale i tym razem lepsza była drużyna Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty (27:29).

"Skowronek" w trzech setach zdobyła aż 23 punkty. Reprezentantka Polski atakowała z 45-procentową skutecznością.

Fujian - Evergrande 0:3 (15:25, 22:25, 27:29)